Barva očí prozradí váš charakter. Co říká o vás?

29. 7. 2021
Foto: iStock
Barva očí prozradí váš charakter. Co říká o vás? | Foto: iStock
Zhruba 90 procent lidí na celém světě má hnědé oči. Nejvzácnější barva očí na světě je zelená a žlutá a nejvíc modrých očí (99 %) mají obyvatelé Estonska. Pokud platí, že oči jsou okno do duše, co řeknou o vašem charakteru?

Modré oči

Modroocí lidé jsou většinou spokojení, protože jsou díky barvě svých očí považovaní okolím za velmi atraktivní. Také je stále větší rarita modrookého člověka potkat, protože z partnerství modrookého s hnědookým se téměř vždy narodí dítě s hnědýma očima – tahle barva je totiž geneticky dominantní na rozdíl od modré. Podle studií jsou modroočci veselí, inteligentní a ostražití lidé. Nemají rádi rutinu, jsou nezávislí, upřímní a atraktivní. Dají vám najevo jak negativní, tak pozitivní emoce, takže můžou být rozmrzelí a náladoví, ale také přátelští, oduševnělí a užiteční.

Mají tendence pomáhat ostatním a charakterizuje je vnitřní síla a vytrvalost. Zatímco jako děti jsou plaší a opatrnější, později se z nich stávají spíš extrovertní osobnosti. Jediná problematická vlastnost je ta, že bývají občas tak trochu sobečtí.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na video, jak se ochránit před energetickými upíry?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na pracoviště jste oblíbení a kolegové vás mají především proto, že jim vždy v nouzi pomůže. Pokud si zachováte profesionální přístup, budete si s nimi rozumět i nadále. V opačném případě…