Oči jsou oknem do duše: Co prozradí jejich barva o vašem charakteru?

Oči jsou oknem do duše: Co prozradí jejich barva o vašem charakteru?

Zhruba 90 procent lidí na celém světě má hnědé oči. Nejvzácnější barva očí na světě je zelená a žlutá a nejvíc modrých očí (99 %) mají obyvatelé Estonska. Pokud platí, že oči jsou okno do duše, co řeknou o vašem charakteru?

Modré oči

Modroocí lidé jsou většinou spokojení, protože jsou díky barvě svých očí považovaní okolím za velmi atraktivní. Také je stále větší rarita modrookého člověka potkat, protože z partnerství modrookého s hnědookým se téměř vždy narodí dítě s hnědýma očima – tahle barva je totiž geneticky dominantní na rozdíl od modré. Podle studií jsou modroočci veselí, inteligentní a ostražití lidé. Nemají rádi rutinu, jsou nezávislí, upřímní a atraktivní. Dají vám najevo jak negativní, tak pozitivní emoce, takže můžou být rozmrzelí a náladoví, ale také přátelští, oduševnělí a užiteční.

Mají tendence pomáhat ostatním a charakterizuje je vnitřní síla a vytrvalost. Zatímco jako děti jsou plašší a opatrnější, později se z nich stávají spíš extrovertní osobnosti. Jejich jediná problematická vlastnost je, že bývají občas tak trochu sobečtí.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na video, jak se ochránit před energetickými upíry?

Pokračování 2 / 10

Hnědé oči

Hnědookých lidí je na světě naprostá většina. Není divu, jak jsme psali, hnědá barva očí je geneticky dominantní. Hnědoocí lidé jsou považovaní za kreativní a optimistické povahy, jsou nezávislí a spolehliví. I když jsou to skuteční individualisté, jsou společenští, loajální, rádi pečují o druhé – minimálně o ty, kteří jsou pro ně v životě důležití. Zároveň jsou ale plaší. Díky tomu jsou hnědoocí lidé považovaní za praktické, nezávislé, asertivní a sebevědomé osoby. Některé studie ukazují, že lidé s hnědýma očima chodí spát hodně pozdě, a tak se jim také ráno velice špatně vstává. Není divu, že jsou pak někdy náladoví, když jsou často nevyspalí.

Pokračování 3 / 10

Zelené oči

Zelené oči jsou považované za obzvlášť krásné. Pokud má někdo zelené oči, jsou jím druzí lidé doslova fascinovaní. Není divu, je jich totiž jako šafránu. Jen dvě procenta světové populace mají zelené oči. Kdo je tedy má, toho okolí považuje za svůdného, sexy a trochu tajemného. Lidé se zelenýma očima mají zdánlivě protichůdné vlastnosti: Můžou být dominantní, ale přesto jemní, opatrní a silní, nepředvídatelní a zároveň děsiví. Kvůli všem těmto kontrastům můžou být posuzovaní přísněji než lidé s jinou barvou očí. Co se týká citů, zelenoocí lidé vyhledávají hlavně vážné známosti, takové ty na celý život. Jsou kreativní, nezávislí, inteligentní a zvědaví. Jsou většinou veselí a šťastní. Jediné, co jim dělá v životě neplechu, je jejich žárlivost.

Pokračování 4 / 10

Šedé oči

Lidi se šedýma očima je velmi těžké nějak jednotně charakterizovat. Všichni ale mají společné jedno – jsou to extremisti doslova ve všem. Jsou buď extrémně nevyrovnaní, nebo extrémně v pohodě. Obvykle bývají až moc opatrní, ale ne všichni. Pro okolí je trochu těžké brát lidi se šedýma očima vážně. Když se otevřou druhým lidem a vyznají se ze svých citů, budete překvapení, kolik nejistoty se v nich skrývá. Berou totiž lásku velmi vážně, jsou romantičtí a vášniví, ale svým mírným a pokojným způsobem. Jejich slabá stránka? Vypočítavost. A také jsou někdy velmi tvrdohlaví.

Pokračování 5 / 10

Světle hnědé oči

Není hnědá jako hnědá. Vliv na charakter má i to, jestli jsou oči člověka tmavě hnědé, nebo světle hnědé. Lidé s jasnýma oříškově hnědýma očima jsou sebevědomí, nezávislí a spontánní. Jsou trochu divocí, rádi riskují, jejich povaha je dobrodružná. Také jsou stále na cestách. Obecně jsou lidé s hnědýma očima veselé povahy. Ať už jsou dobrodruzi, nebo ne, nejsou to rozhodně povrchní lidé – vyznají se a respektují své vlastní limity. Nicméně působí také trochu tajemně a bohužel se občas chovají sobecky.

Pokračování 6 / 10

Tmavě hnědé oči

Lidé s velmi tmavýma, skoro černýma očima jsou v populaci stejně vzácní jako lidé se zelenýma očima. Studie ukázaly, že tito lidé jsou živí, vášniví, dynamičtí a také velmi inteligentní. Bohužel svůj temperament nemají vždycky pod kontrolou, jednají impulzivně a velmi napřímo, což občas ve společnosti způsobuje jisté rozpaky. Nicméně tahle vlastnost jim poskytuje respekt a odstup ostatních. Není divu, že z nich jsou často dobrodruzi a vůdcové, které obklopuje elegantní, tajemná aura. Nicméně někdy působí arogantně a nevrle.

Pokračování 7 / 10

Žluté oči

Lidé se žlutýma očima jsou opravdu vzácní. Říká se jim tygři nebo hadi. Lidé s takovýma očima mají umělecké sklony, jsou okouzlující, často velkorysí, velmi hbití a vynalézaví. Lidé, kteří se dostali do jejich blízkosti, s nimi můžou jen sympatizovat. Tihle lidé jsou připraveni chránit ty, které považují za své blízké, do posledního dechu. Ničeho se nebojí. Pokud takovou osobu máte ve své blízkosti, buďte k ní loajální. Tito lidé jsou emocionální a mlčenliví, mazaní a zároveň velmi vnímaví. A opravdu nesnášejí, když je někdo podvádí!

Pokračování 8 / 10

Oči šedohnědozelené

Tihle lidé jsou často nerozhodní. Každá z barev jim přidá něco ze svého vlastního charakteru, takže se těžko rozhodují, jak se zachovat v té které situaci. Díky tomu jsou ale schopni se rychle přizpůsobit téměř čemukoli. Na druhé straně ale nemají dostatek energie a velkou sílu charakteru. V závislosti na tom, jaká barva očí převládá, dominují v charakteru těchto lidí i vlastnosti té které barvy. Tihle lidé si často nevěří, rádi se spojují se sebevědomými lidmi. Jsou spolehliví, nicméně trochu neorganizovaní a ve svých činech často nekonzistentní.

Pokračování 9 / 10

Oči šedozelené

Tito lidé jsou svědomití a pracovití. Bývají pragmatičtí s reálným pohledem na život. Jsou trpěliví. Mají v ideální míře propojenou inteligenci a citlivost, intuici a flexibilitu. Jsou opatrní, vědí, jak naslouchat a vcítit se. Jsou jemní, ale pokud se s nimi dostanete do sporu, jsou schopni vás nemilosrdně rozdrtit.

Pokračování 10 / 10

Oči šedomodré

Šedá a modrá jsou chladné odstíny. Lidé s takovýma očima kombinují v charakteru v různém stupni kvality šedookých a modrookých lidí. Jsou dostatečně odhodlaní a ambiciózní. Vědí, co chtějí, a pevně hájí svoje zájmy. Zároveň jsou klidní a upřímní. Mají téměř v dokonalé rovnováze mysl a fantazii. Jsou loajální, ale ne sentimentální. Chybí jim často vřelost, i když jsou schopni chránit, pomáhat a dávat ostatním dobré rady.

Doporučujeme

Články odjinud