Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky

Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky

Potřebujete si už nutně nabarvit vlasy a koupila jste si barvu v drogerii – tak pozor, ať neskončíte s fleky na čele, uších či rukou. Dostat pak barvu na vlasy z pokožky může být docela oříšek, naštěstí ale víme, jak na to.

Prací prostředek

Tato metoda nejlépe funguje na rukou, protože na obličeji je pleť citlivější a mohlo by snadno dojít k podráždění. Je také vhodná k odstranění spíš slabších barev, u silných a výrazných vyzkoušejte jinou metodu. Stačí nanést prací gel na postižené místo a nechat ho chvilku působit. Potom za pomoci žínky a teplé vody skvrnu drhněte, dokud nezmizí.

VIDEO: Podívejte se na zásady domácího barvení vlasů. Bez těchto rad se neobejdete.

Pokračování 2 / 6

Jedlá soda

I tento způsob odstraňování skvrn se hodí spíš pro ruce, protože na obličeji by mohl způsobit neplechu. Vyrobte si pastu z jedlé sody a tekutého čisticího prostředku a krouživými pohyby ji vetřete do celé skvrny. Směs byste měla vtírat po dobu alespoň jedné minuty, pokud vás však začne postižené místo pálit, ihned ho umyjte.

Pokračování 3 / 6

Zubní pasta

Pasta na zuby se hodí pro použití jak na ruce, tak na obličej. Nejlépe se na tuto metodu hodí pasta, která obsahuje drobné částečky, které jemně obrousí pokožku. Trochu pasty naneste na vatový tamponek a potřete jím pleť v místě postižení. Jemně místo masírujte po dobu asi jedné minuty a poté opláchněte. V případě potřeby postup opakujte.

Pokračování 4 / 6

Odlakovač na nehty

Odlakovač stačí nanést na vatový tamponek a s jeho pomocí skvrny z kůže odstranit. Dejte si však pozor, aby se vám tekutina nedostala do očí, a jestliže máte citlivou pleť, opět odlakovač použijte pouze na skvrny na rukou.

Pokračování 5 / 6

Kolínská

Jednou z možností je také použít pánskou kolínskou, stačí ji nanést na vatový tampon a skvrnu vyčistit. Jsou tu ale jisté nevýhody. Pánský parfém z vás bude dlouho cítit a navíc váš partner asi nebude nadšený z toho, jak rychle mu drahá kolínská mizí.

Pokračování 6 / 6

Popel

Tento způsob čištění skvrn po barvení vlasů je spíš pro silnější žaludky, ale je to také možnost, tedy v případě, že jste kuřačka. Pak stačí trochu cigaretového popela přisypat do odličovacího mléka a za pomoci tamponku skvrny odstranit.

Doporučujeme

Články odjinud