Barvy vám změní náladu

13. 3. 2001
Barvy vám změní náladu
Již jste se zamýšleli, proč máte rádi svou oblíbenou barvu? Odpověď je jasná, barvy ovlivňují naši náladu. Některé odstíny nás povzbudí, jiné naopak vyvolají chmurné pocity.

Barvy vám změní náladu

Již jste se zamýšleli, proč máte rádi svou oblíbenou barvu? Odpověď je jasná, barvy ovlivňují naši náladu. Některé odstíny nás povzbudí, jiné naopak vyvolají chmurné pocity. Všimněte si, jak jasné žluté květiny jakoby rozsvítí celý pokoj a tím i naši mysl. Tuto báječnou vlastnost barev můžete využívat se svůj prospěch, stačí vědět, jak které odstíny působí.

Barvy mají dopad i na míru energie, kterou pociňujete. Vhodně zvolená barva snadno a rychle zklidní mysl i tělo. Žádná barva nepůsobí zcela negativně, i ta nejčernější čerň. Vneste do svého života novou metodu, jak se cítit svěže a vyrovnaně.

Na co působí jednotlivé barvy?

černá

  1. koncentrace, vyrovnanost

bílá - energie, čistota
zelená - harmonie, vyrovnanost, klid, uzdravení se
modrá - inspirace, komunikativnost, moudrost, jasnost, vyrovnanost
červená - inteligence, jasnost
žlutá - vědění, humor, organizační schopnosti, vnitřní síla
oranžová - kreativita, tolerance,
purpurová - stabilita, pochopení, uzdravení
stříbrná - klid, uvolnění, vyrovnanost
růžová - uvolnění, ochrana, soucit

Jak barvy ovlivňují naše pocity, si všimli i výrobci parfémů a využívají je pro zvýšení prodeje vůní. Obal vám předem prozradí, co se skrývá v lahvičce. Modré parfémy jsou lehké, svěží, osvěžující, červené naopak silné, určené spíše pro večerní nošení, neboň v sobě obsahují větší koncentraci aromatických přísad. Oblíbené, tzv. unisexové vůně najdete v ětšinou ve stříbrném a bílém balení.

Bytový architekti se striktně řídí barevnou tabulkou, která napovídá, která barva je vhodná pro jakou místnost. Výběr vhodných barev je velice důležitý, do ložnice se nehodí povzbuzující barvy, ale naopak uklidňující, do pracovny si zase nedávejte příliš tmavých odstínů, které vás mohou při práci brzdit. Teplé, zemité odstíny v bytě evokují teplo domova.

Nyní, když znáte magickou moc barev, využijte ji ve svůj prospěch. Jste-li nervózní, obklopte se zelenými rostlinami, na důležitou pracovní schůzku si oblečte purpurovou halenku, kupte si domů kytici žlutých květů, ozdobte stěny oblíbenými vzory. Zkrátka vneste do svého života harmonii, barvy stojí na vaší straně, jen vědět, jak a kdy je použít.

Autor: Simona Kerberová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Závěr týdne přeje připraveným. Po kontrole financí jste nadmíru spokojení a můžete si naplánovat báječný wellness víkend, po kterém už tak dlouho prahnete. Vyrazte s partnerem anebo…

Nejčtenější články

Doporučujeme