Batika je zpátky na výsluní: Jak ji obléct a vypadat skvěle?

31. 5. 2019
Ano, je to tak. Vzory nám známé z dětských táborů i z raných studentských let jsou zpátky. Batikované neboli tie-dye oblečení je opět in a my vám poradíme, nejen kde koupíte nejlepší kousky, ale na konci článku najdete i video, jak si batikovaný outfit vyrobit doma! Video je plné originálních vzorů.

Batika s denimem

Batikované svršky jsou veselé, hravé a evokují šedesátá léta a hippie styl. Jak je ale nosit, abyste nevypadala nevkusně? Pamatujte na to, že byste batikovaný měla mít vždy jen jeden kousek oblečení, jinak budete působit přehnaně.

K batice se nejlépe hodí černý nebo modrý denim, případně oblečení v neutrálních nebo pastelových barvách. Volte jednobarevné kousky, batika na sebe upoutá dost pozornosti. I proto není potřeba žádný složitý střih, vybírejte spíš ty jednoduché. Tie-dye oblečení nechte ve skříni, pokud se chystáte do kanceláře, nejlépe se hodí do města, na party nebo na pláž.

Inspiraci na nákup najdete v naší galerii v úvodu článku.

DIY: Batika doma

Jistě si ještě vzpomínáte, jak jste v dobách střední školy zkoušela barvit batikovaná trička sama. V tomto směru už věda pokročila a hravě doma zvládnete i složitější motivy. Jak na batiku? Podívejte se na naše video! Nemusíte si jen tak klasicky zauzlovat kus trička a vytvořit tak soustavu soustředných kruhů, ale existuje řada geniálnějších motivů:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Světový den cestovního ruchu byl sice včera, ale vy ho oslavíte svým způsobem až nyní. Den volna si užijete při cestování a výletech s rodinou či kamarády. Rozhodně neseďte jen doma a…