Bavič Karel Šíp: Tajil nemanželskou dceru, napsal 500 písní i vtipy pro Gotta

12. 6. 2020
Život Karla Šípa by vydal na několik románů. Jak na horor nebo červenou knihovnu, tak i na motivační příručku. Je jedním z mála, kdo kraluje zábavě už desítky let a seznam slavných a úspěšných lidí, s kterými se setkal nebo měl možnost pracovat, už je skoro nekonečný. Čím vším si prošel?

Televizní dítě

Umění má v krvi. Jeho židovský tatínek, jinak prý také rozený bavič, hrál a zpíval v operetě v Ostravě a rozhodně se tehdy nejmenoval Šíp – šlo totiž jen o umělecké jméno. Původně se jeho tatínek, už tehdy známý bavič, jmenoval Feuerfeil. Po válce se ale rozhodl změnit si německy znějící jméno na české. Malý Karel nejdřív sedával v portále za hasičem, viděl všechna představení. Už jako dítě pak občas vystupoval v ostravské televizi. Odtud šel šupem přímo na filmovou průmyslovku do Čimelic, protože se chtěl stát režisérem, po maturitě začal pracovat v Československé televizi „jen“ jako asistent produkce. Vydržel tam deset let, až do roku 1973.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, nepouštějte se do větších úklidových akcí a přemísťování nábytku. Mohli byste se nejen vyčerpat, dokonce i poranit a pohádat se s partnerem. Volné chvíle věnujte svým dětem.…