Běh pro život

29. 8. 2008
Běh pro život
S rakovinou se každý z nás během svého života setká. Ať již z osobní zkušenosti, či v rodině nebo mezi přáteli. Smutná statistika dokonce řadí Českou republiku na přední místa v onkologických onemocnění. Bojovat můžete zdravým životním stylem, prevencí a také zapojením se do projektů podporující výzkum léčby.

Tesco se společně se svými partnery rozhodlo pomoci v boji proti rakovině a podpořit výzkum léčby tohoto onemocnění. Letos poprvé startuje v České republice projekt Tesco Běh pro život, série sedmi běhů, které začínají v srpnu a potrvají až do začátku října. Celý výtěžek získaný ze startovného bude věnován České onkologické společnosti ČLS JEP, která je spolu s Prague International Marathon partnerem projektu.

Tesco běh pro život přivítá sportovce i rodiny s dětmi „Přidejte se k nám a udělejte něco pro zdraví své i druhých!“ Tímto heslem budou organizátoři Tesco Běhu pro život lákat veřejnost k účasti v jednom z největších charitativních projektů letošního léta a podzimu, který má za cíl podpořit aktivní životní styl a zároveň pomoci v boji proti rakovině. V řadách běžců přivítá Tesco aktivní sportovce, běžce začátečníky, ale také rodiny s dětmi. Trasy závodů měří přibližně 4 kilometry. Kdo neuběhne celou trasu, může závod dokončit poklusem nebo chůzí. Zájemci se budou moci přihlásit přímo na místě závodu v registračním stánku, nebo pomocí registračního formuláře, který lze nalézt na webových stránkách www.behprozivot.cz.

Vítězí všichni zúčastnění Tesco Běh pro život zavítá do sedmi měst České republiky. Jednotlivé běhy budou začínat vždy v sobotu odpoledne v 15.00 hodin u místního obchodu Tesco. Odlišný bude pouze pražský běh, který bude startovat až v 18.30 hodin, a to ze Staroměstského náměstí. Na startu bude na všechny zúčastněné čekat bohatý doprovodný program v podobě soutěží, atrakcí pro děti, hudebního doprovodu, občerstvení a mnoha dalších aktivit. Běh pro život má partnery i mezi českými celebritami. Do běhů se mimo jiné zapojí také jachtař David Křížek, triatlonista Libor Uher či Václav Krejčík, mistr republiky ve sportovním aerobicu.

Pomoci lze několika způsoby Běh pro život lze podpořit i jinak, než účastí v bězích. Lidé si budou moci zakoupit dárkové předměty s logem projektu, přispět bude možné také přímým převodem částky na účet České onkologické společnosti, uspořádáním sbírky či zasláním dárcovské SMS. „V rámci projektu představíme i nový způsob fundraisingu, tzv. on-line sponzoring. Každý, kdo poběží, si bude moci vytvořit svůj sponzorský účet, jehož prostřednictvím budou moci přispět přátelé, známí i kolegové z práce. Veškerý získaný výtěžek bude věnován České onkologické společnosti na výzkum rakoviny,“ informuje Eva Williams ze společnosti Tesco.

Smutná řeč čísel Statistika hovoří jasně: každý 3. obyvatel České republiky onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Česká republika dlouhodobě obsazuje 1. místo v Evropě v četnosti výskytu rakoviny tlustého střeva, ale ani ostatní čísla nejsou nikterak radostná. Každoročně onemocní v České republice rakovinou přes 66 000 lidí a každý rok na ni přes 29 000 lidí zemře, což znamená, že každý den této zákeřné nemoci podlehne 80 lidí.. „Čísla to jsou alarmující a nikdo z nás nemůže říci, že se ho onkologické onemocnění netýká. Výzkum léčby rakoviny je proto nesmírně důležitý,“ říká Prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., předseda České onkologické společnosti ČLS JEP.

Cíl: jeden milión pro Českou onkologickou společnost „Při přípravě tohoto velkolepého projektu nám byly inspirací běhy na podporu výzkumu rakoviny, které každoročně pořádá mateřská společnost Tesco ve Velké Británii. I my chceme v České republice vytvořit projekt, který bude mít tradici a do nějž se zapojí široká veřejnost,“ říká paní Williams a dodává: „Máme ambiciózní cíle. Rádi bychom, aby se do prvního ročníku Běhu pro život zapojilo alespoň 5 000 běžců a my pro Českou onkologickou společnost získali jeden milión korun. Věřím, že se nám to díky zapojení všech zúčastněných stran podaří a my pomůžeme dobré věci. Já sama určitě poběžím také.“

Města, které poběží Tesco Běh pro život se letos poběží v sedmi městech po celé republice. Délka jedné trasy je 4 kilometry, absolvovat ji lze během, ale také chůzí. S výjimkou Prahy začíná akce vždy od 15. hodiny u obchodu Tesco, kde je zároveň start i cíl. Výše startovného činí 200 korun pro dospělé, 100 korun pro děti od 6 let a seniory nad 65 let, rodiče se dvěma dětmi zaplatí 400 korun.

Kam si můžete zajít podpořit boj proti onkologickým nemocem?

23. 08. Hradec Králové 30. 08. Plzeň 06. 09. České Budějovice 13. 09. Praha 20. 09. Frýdek Místek 27. 09. Brno 04. 10. Most

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu se snažíte odpočívat a chodíte jako hromádka neštěstí. Přemýšlíte nad věcmi, které by vás ještě minulý týden ani nenapadly. Vyčistěte si hlavu a relaxujte v rodinném kruhu. Možná…

Nejčtenější články

Doporučujeme