Marta na tripu: Benátky se dají zvládnout za víkend! Zapomeňte na mapy, vezměte si pohodlné boty a navštivte i ostrovy

26. 2. 2022
Benátky jsou jedno z nejromantičtějších a také nejnavštěvovanějších míst nejen v Evropě. Pokud je toužíte navštívit a navíc se vyhnout davům turistů, právě teď je ideální doba. A stačit vám na to bude pouhý víkend!

Benátky v zimě

Jestli se dá najít na cestování v době covidové alespoň něco pozitivního, pak je to skutečnost, že máte šanci vidět místa jindy přeplněná turisty prakticky prázdná. Benátky jsem vždy toužila vidět, ale právě davy v úzkých uličkách a hlava na hlavě u každé památky mě od návštěvy odrazovaly. Když se ale po Novém roce objevily levné letenky, bylo jasné, že je tu jedinečná šance. Riskla jsem i fakt, že v zimě v Benátkách hrozí záplavy, a vyplatilo se. Benátky byly vlivem kombinace pandemie a zimního období skutečně prázdné, a navíc se na mě usmálo štěstí a celý víkend jsem si užívala slunečného počasí a nebe bez mráčku. Ideální období pro běhání po památkách, protože kromě turistů vás neodradí ani vedro. Vzhledem k tomu, že toto romantické město je o spoustě chození, horké počasí je nepřítel. V době covidové a navíc v zimě je tedy možné s přehledem zvládnout Benátky za víkend.

Jak vypadají Benátky? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Dnes pochopíte, že se nechováte ke kolegům ideálně a změna přístupu hraje hlavní roli. Snažte se dokončit rozdělané povinnosti, jinak si vás nadřízený podá. Klidně byste se mohli ocitnout…

Nejčtenější články

Doporučujeme