Benefiční aukce ve prospěch pomoci ženám-obětem (domácího) násilí

4. 6. 2004
Benefiční aukce uměleckých děl (nejen mladých) umělkyň a umělců ve prospěch Fondu právní pomoci ženám-obětem (domácího) násilí. Středa, 16.června 2004 od 17 hodin v Galerii Doubner, Václavské nám. 15.

Domácí násilí a násilí na ženách je bohužel i přes určitý pokrok v povědomí veřejnosti problémem, který je nutné řešit. Oběťmi tohoto porušování lidských práv jsou v obrovské většině ženy a jejich děti. Poskytováním bezplatné právní pomoci chce proFem o.p.s./AdvoCats for Women ženy na této cestě podpořit a usnadnit jim odhodlání realizovat svůj další život a život svých dětí bez násilí.

Podporu z Fondu právní pomoci ženám-obětem násilí dostaly v minulých letech více než dva tucty žen. Finanční prostředky, ze kterých mohla být zaplacena často velmi komplikovaná a zdlouhavá soudní řízení, přišly především z fondů Evropské unie, dárci se ale staly i osobnosti české politické scény a kultury. Důležitou složkou bezplatného právního poradenství je však kromě přímé finanční podpory i pravidelná telefonická Linka právní pomoci a průběžné poskytování obsáhlejší právní pomoci na třech místech republiky, který poskytuje tým právniček a právníků znalých problematiky domácího násilí. Za čtyři roky využily bezplatného právního poradenství stovky žen z celé České republiky.

Výtěžek benefiční aukce děl (nejen mladých) umělkyň a umělců je určen plnou měrou právě do tohoto Fondu. Jsme velmi rády, že nás při ní podpořilo velké množství umělecky činných lidí – malířek a malířů, grafiček a grafiků, fotografek a fotografů, uměleckých sklářek a sochařek či jiných umělkyň a umělců. Někteří z nich jsou dosud studující posledních ročníků uměleckých škol, ale je mezi nimi i řada umělců s dlouhou uměleckou minulostí. Všichni nám svá díla věnovali s vědomím, že tak podpoří práci zaměřenou na pomoc ženám-obětem (domácího) násilí.

Koupí některého z děl podpoříte tedy i Vy budoucnost žen a jejich dětí, které se do tzv. spirály domácího násilí dostaly. Dodáte jim tak odvahy pro rozhodnutí, která jim dají šanci na život bez násilí. Předem Vám za Vaši podporu i jménem našich klientek děkujeme.

Na adrese www.profem.cz si můžete stáhnout aukční katalog děl v PDF.

zdroj: Jitka Poláková koordinátorka projektu Fondu

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Hned na začátku března se cítíte skvěle. Do žil se vám vlévá energie a zdravotně si nemůžete na nic stěžovat. Taky oplýváte přátelskou náladou a pozitivním přístupem, nicméně v práci to…