Benefiční koncert nadačního fondu Plaváček v Laterně magice

25. 11. 2008
Ve středu 26. 11. 2008 od 16 hodin proběhne v Laterně magice benefiční koncert nadace manželů Jakubiskových – Plaváček. Středeční odpoledne zpříjemní nejen dětem z dětských domovů, které nadace podporuje, řada umělců: Kateřina Englichová, Alena Miro, Jaroslav Svěcený, Yemi, Ondřej Ruml a další. Tato pestrá kulturní podívaná zároveň pomůže mnohým talentovaným dětem na cestě za jejich snem. Výnos z této akce jim bude plně věnován.

S nadačním fondem Plaváček Laterna magika spolupracuje už několik let. Pravidelně propůjčuje své prostory pro taneční sekci projektu „Vítr do plachet“, který pomáhá dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin, aby se mohly naplno věnovat svým zájmům a aktivitám. Každý rok probíhá výběrové řízení v různých oborech za účasti profesionální komise, která navrhuje udělení stipendií.

Další spojení „Plaváčka“ s Laternou magikou existuje přímo přes osobu režiséra Juraje Jakubiska, který v divadle v roce 1995 režíroval představení Casanova. Tento baletní příběh v neoklasickém stylu v choreografii J.-P. Aviotta je stále na repertoáru a má na kontě už téměř 700 repríz.

Nadační fond Plaváček vznikl v srpnu 2002, z původně jednorázové akce na pomoc dětem po povodních se stal dlouhodobý projekt. První výběrové řízení pro nadané děti se konalo v roce 2004. Loni na podzim oslavil Plaváček pětileté výročí své existence slavnostním koncertem právě v Laterně magice. Letos v této tradici pokračuje.

Vstupenky na koncert v ceně 680 a 540 Kč je možné zakoupit v pokladně Laterny magiky a v síti Ticketpro.

Zdroj: Laterna magika

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Těšíte se přízni Venuše, která je velmi talentovaná a chce se blýsknout. Značné uspokojení prožíváte i ve spojitosti s vašimi dětmi. Pokud se navíc věnují nějakému druhu umělecké činnosti,…

Nejčtenější články

Články odjinud