Benetton - opět kontroverzní reklama

5. 10. 2001
Benetton - opět kontroverzní reklama
Existuje mnoho reklam, které v nás vzbuzují kontroverzní pocity, smutek, smích a někdy i pláč. Nedávno jsme o podobné kontroverzní reklamě na Ostrovy života psali na Dámě. Králem kontroverzních reklam je zcela určitě firma Benetton.

Benetton - opět kontroverzní reklama

Existuje mnoho reklam, které v nás vzbuzují kontroverzní pocity, smutek, smích a někdy i pláč. Nedávno jsme o podobné kontroverzní reklamě na Ostrovy života "A kvůli mě bys taky plakala?" psali na Dámě. Králem kontroverzních reklam je zcela určitě firma Benetton. Ta vlastně ani jinou reklamu nemá.

Italská oděvní firma opět pobouřila celou Francii svou novou kampaní. Zobrazuje starší nahou důchodkyni jak stojí na pláži a usmívá se nad třemi muži. Kampaň odsoudila především státní tajemnice vlády Nicole Péryová. Kampaň je podle ní pouze urážlivou provokací. "Aň jde o cely smrti nebo staré tělo, Benetton se snaží šokovat, ale spíš se z něj zvedá žaludek," uvedla v oficiálním prohlášení Péryová.

Mnoho fotografií lze najít na oficiálních stránkách Benettonu www.benetton.com. Zmíněnou stařenku jsem tam bohužel nenašel. Zde je několik kontroverzních reklam z jejich stránek.

Kampaně Benettonu vždycky veřejné mínění trochu rozdělí, ale reklama s nahou stařenkou připadá samotnému Benettonu velmi pozitivní.
Jak se vám líbí podobné reklamy?

autor: Karel
foto: Benetton

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Připravte se na spokojený den, ve kterém se přihodí nespočet zajímavých věcí. Máte nakročeno k velkému úspěchu. Pakliže se zabýváte grafikou, návrhářstvím, designem a podobnými obory,…

Nejčtenější články

Doporučujeme