Berlínští zažívají na vlastní kůži Hitchcockův horor Ptáci

2. 6. 2010
Berlínští zažívají na vlastní kůži Hitchcockův horor Ptáci
Berlínští sdílejí své město mimo jinou zvířenu také s vránami. A protože je zrovna na vrcholu hnízdní období, mnozí obyvatelé německé metropole zažívají na vlastní kůži scény z Hitchcockova hororu ptáci.

Několik lidí muselo být dokonce ošetřeno se škrábanci, které jim vrány uštědřily svými zobáky a drápy. Podle ornitologů černí opeřenci útočí jen proto, že se snaží chránit svá mláďata před lidmi.

„K útokům dochází pouze v hnízdním období a vrány mají silný instinkt chránit svá hnízda a mláďata a držet lidi v bezpečné vzdálenosti,“ tvrdí Anja Sorges, šéfka berlínského úřadu Unie ochránců přírody a biodiverzity.

Poslední brutální útok ze strany vran se odehrál minulou středu ve východním Berlíně poblíž archivů bývalé tajné policie Stasi.

Vrány napadly cyklistu, který v uleknutí spadl ze sedátka a v prachu na zemi ještě čelil dalším útokům. „Nemají zrovna malé zobáky,“ svěřil pak listu Der Spiegel s tím, že musel dokonce k lékaři na ošetření tržných ran.

ČTĚTE TAKÉ:
Alice Bendová porodila holčičku!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Právě v těchto dnech se na vás lepí láska. S partnerem si užíváte spoustu legrace a vymýšlíte prima plán na víkend. Už se moc těšíte, jak se společně vydáte po stopách romantiky a vášně.…

Nejčtenější články

Doporučujeme