BĚTA (55): Můj muž si mě nevšímá. Jak získat jeho pozornost?

2. 11. 2017
BĚTA (55): Můj muž si mě nevšímá. Jak získat jeho pozornost?
Běta uvízla v manželství s mužem, který o ni nejeví žádný zájem. Ráda by vztah zachránila, ale od partnera se nedočkala žádné odezvy. Měla by odejít?

Být s někým v manželství dlouhých třicet let není jen tak, to jistě většina z vás velmi dobře ví. Chce to hodně síly a práce na vztahu, aby spolu dva lidi vydrželi, jak si slíbili, prostě „v dobrém i zlém“. Myslela jsem, že my dva s manželem jsme to s menšími i většími obtížemi zvládali, ale v posledních dvou letech mám pocit, že jsem se spletla.

Nebudu vám nic nalhávat, naše manželství nebylo úplně ideální, ale které je? Když jsme se před třiceti lety brali, hlavním důvodem bylo moje těhotenství. V té době jsme spolu chodili asi dva roky a kdybych nepřišla do jiného stavu, tak bychom se sňatkem určitě ještě počkali. A možná bychom se nakonec ani nevzali, kdo ví? Ale to teď nemá smysl řešit.

Je pravda, že jsme měli oba dost odlišné zájmy, ale přesto jsme se opravdu milovali a věřili jsme, že to zvládneme. Což se nám vlastně dařilo. Po narození prvního syna na koníčky vlastně ani nebyl příliš čas, byli jsme zaneprázdněni dítětem, no a brzy přišel na řadu druhý syn. Takže jsme volný čas trávili převážně s dětmi, jezdili na výlety a dovolené s dalšími spřátelenými rodinami, a i když jsme si občas pořádně vjeli do vlasů, všechno vlastně tak nějak fungovalo.

První menší krize přišla, když oba synové vylétli z rodného hnízda a my se museli naučit žít jen spolu sami dva. Můj manžel byl vždycky tak trochu líný pecivál, který nerad cestoval, takže bylo obtížné najít věci, které bychom mohli dělat spolu, ale časem se to nějak podařilo. Také jsme oba trávili čas každý se svými přáteli, takže to nakonec nebylo tak zlé.

Navíc nás oba naši synové celkem brzy potěšili vnoučaty a o zábavu bylo zase postaráno. Byli jsme velmi aktivní prarodiče a děti jsme si brali k sobě na víkendy či prázdniny tak často, jak jen to bylo možné. Jenže i vnoučata časem odrostla a o časté návštěvy u babičky a dědy přestala stát. Samozřejmě chodí k nám dodnes, ale rozhodně už s námi netráví celé víkendy, to po puberťácích přece ani nemůžeme chtít.

Každopádně pro nás s manželem nastala další životní etapa. Už jsme byli o dalších pár let starší a opět to znamenalo hledat si nějakou společnou zábavu. Na sporty, které jsme spolu dřív provozovali, se manžel přestal cítit a tvrdil, že už je na to starý. Vlastně se jeho hlavní životní náplní stalo sezení u televize, čtení a jídlo. To bylo vše. Se mnou pomalu přestával komunikovat a já nevěděla, jak ho zpracovat.

Postupem času si našel mladší kamarády, se kterými několikrát do týdne vyráží na pivo nebo na mejdany. Mě s sebou nebere, i když mě by to stejně asi nelákalo. Ale aspoň zeptat by se mohl, ne? Snažila jsem se o tom s ním hodněkrát mluvit, ale není s ním řeč. Navrhovala jsem i manželskou poradnu, ale s tou se mi vysmál úplně.

Když jsem se ho ptala, kde je chyba, řekl, že ho manželství už nebaví, ale je zbytečné se na stará kolena rozvádět, a že už to spolu snad nějak doklepeme. Jenže kdo takhle chce žít? S někým, komu jste naprosto lhostejná? Pravdou navíc je, že jsem na manželovi finančně závislá a žijeme v jeho domě, takže i pro mě nový začátek moc nepřipadá v úvahu. Tak jako tak ale přece můžeme normálně komunikovat! Jenže manžel prostě nemá zájem o nic, co je se mnou spojené…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše není v příjemném sextilu s vaším znamením, kvůli tomu jste hodně rozhazovační a nechcete vidět reálný stav svého bankovního konta. Naopak v práci se vám daří a nebojíte se chytnout…

Nejčtenější články

Doporučujeme