Betaglukany umí nakopnout imunitu. Jak a podle čeho vybrat ty nejlepší?

6. 12. 2020
Betaglukany umí nakopnout imunitu. Jak a podle čeho vybrat ty nejlepší?
Určitě jste už slyšeli, že hlíva ústřičná umí podpořit imunitu. Je to díky tomu, že obsahuje betaglukany. Tato látka se vyskytuje i v kvasnicích, obilí a dalších potravinách a dá se koupit v lékárně jako doplněk stravy. Na trhu je těchto preparátů bezpočet – podle čeho se rozhodovat při jejich koupi?

Co vše funguje?

Někdo nedá dopustit na otužování, někdo každé ráno polyká lžíci jablečného octa, někdo si dává pivovarské kvasnice a čaj s citronem. Přípravků na podpoření imunity je bezpočet a v každé rodině se tradují osvědčené metody, jak neonemocnět anebo se rychle uzdravit. Co doporučují odborníci? V souvislosti s koronavirem a sezonou akutních respiračních onemocnění Česká lékárnická komora doporučila následující: „Ke zvýšení nespecifické imunity lze doporučit užívání vitaminu D, betaglukanů, zinku a selenu. Vždy v doporučené denní dávce,“ uvedla farmaceutka Vilma Vranová, z Farmaceutické fakulty Masarykovy univerzity Brno. U zinku, selenu a vitaminu D nelze nic moc zkazit, jak ale vybrat betaglukany?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile se přehoupne týden do své druhé poloviny, spadne vám kámen ze srdce. Náročné povinnosti jsou pro vás zničující a vy prahnete po dalším odpočinku. Říkáte si, že byste si vzali…