Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016
V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak pokračují osudy rodiny Walshových a jejích přátel z prominentní americké čtvrti Beverly Hills. Co dělají po 25 letech idoly, kteří v populárním seriálu Beverly Hills 902 10 ztvárňovali hlavní role?

Shannen Doherty alias Brenda Walsh

Brenda Walsh byla v seriálu za kladnou hrdinku, která se do bohatého prostředí Beverly Hills přestěhuje z chudé Minessoty a za každou cenu se snaží zapadnout a získat přátelství oblíbených lidí na střední škole. Její představitelka Shannen Doherty ale tak dokonalá nebyla. Jelikož s ní tvůrci seriálu měli neustále nějaké problémy, byla Brenda první z postav, která seriál opustila. Vrátila se do něj pouze po letech na pár epizod jeho volného pokračování 902 10. Herečka později ještě dlouhodobě účinkovala v seriálů Čarodějky, i tam s ní však byly problémy. V současnosti bojuje s rakovinou prsu a upoutala na sebe pozornost jen několik dní zpátky, kdy se kvůli padání vlasů po chemoterapii rozhodla oholit hlavu.

Jason Priestley alias Brandon Walsh

Dvojče Brendy Brandon byl typický americký slušňák. Samé jedničky, vyznamenání, správňák každým coulem. Ale i on párkrát uklouznul, když bojoval s alkoholem. V seriálu se nakonec oženil se svojí láskou Kelly, o kterou neustále bojoval se svým nejlepším kámošem Dylanem. Priestley je momentálně šťastným otcem dvou dětí a u herectví zůstal. Velké role se mu ale vyhýbají, takže je ho nejčastěji vidět v americké televizi.

Luke Perry alias Dylan McKay

Nejvýraznější záporák seriálu, který se neustále nemohl rozhodnout, jestli miluje Brendu nebo Kelly. Bojoval s problémy s drogami, zbraněmi, nezájmem rodičů i alkoholem. Nakonec se ze seriálu vytratil, údajně se odstěhoval za Brendou do Paříže. Perrymu se povedlo využít slávy nabyté seriálem a jako jeden z mále herců z Beverly Hills 902 10 získal hlavní roli ve filmu, kterým byl snímek 8 sekund, kde si zahrál jezdce rodea. Hraní se věnuje stále, nejčastěji je vidět v televizních filmech a seriálech. Má dvě děti.

Jennie Garth alias Kelly Taylor

Blonďatá modrooká kráska byla princeznou seriálu, která měla vždycky nosánek trošku nahoru. Nakonec se ale dala do kupy, mezitím si však prošla drogovou závislostí, znásilněním, postřelením a dalšími problémy. Jennie Garth u hraní v seriálech i televizních filmech zůstala, i když u nás to vypadá, že se po ní slehla zem. Většina seriálů se totiž do ČR nedostala, až na jeden – Co mám na tobě ráda. Garth navíc dokonce některé televizní filmy režírovala či produkovala. K tomu všemu vychovává tři děti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ian Ziering alias Steve Saunders

Věčné dítě Steve stál za všemi průšvihy a lumpárnami, které se v seriálu objevily. Po boku svého kámoše Brandona ale dostal rozum a nakonec se stal úspěšným vlastníkem novin. Ian Ziering momentálně opět zažívá svých pět minut slávy, a to díky podivnému hororovému sci-fi Žraločí tornádo. Herectví se sice věnoval celou dobu, až tento film, jehož čtvrtý díl jde právě do kin, mu ale vrátil zašlou slávu.

Tori Spielling alias Donna Martin

Věčná panna Donna Martin byla taková čistá duše žijící pod gestapáckou výchovou své matky. Chtěla zůstat pannou až do svatby, což se jí samozřejmě nepodařilo. Nakonec se vdala za svou první lásku ze střední Davida. Tori Spielling byla odmala prominentní dítko. Její otec byl navíc producentem Beverly Hills 902 10, takže jí role vyloženě spadla do klína. Jelikož se ale vzhlédla v plastických operacích, kterým má především v obličeji velké množství, udělala ze sebe plastickou figurínu podobnou zombie, takže asi už o pořádnou roli jen tak nezavadí.

Brian Austin Green alias David Silver

David byl z celé party nejmladší a velmi usiloval o to býtr jedním z nich. Ze začátku se mi nedařilo, až když se náhodou stal nevlastním bratrem Kelly, parta ho přijala. Nakonec se mu i podařilo sbalit tehdy ještě krásnou Donnu. Green se po skončení BH90210 objevil ještě v několika seriálech, které běžely i u nás, například Smallville, Zoufalé manželky, Terminátor – Příběh Sáry Connor nebo Kurz sebeovládání. Věnoval se také hudbě a vydal vlastní album One Stop Carnival. UJ hudby zůstal, i když spíš jako producent. Jeho největším úspěchem je svatba s krásnou herečkou Megan fox.

Gabrielle Carteris alias Andrea Zuckermann

Brýlatá nesmělá Andrea nikdy nikoho příliš nezaujala. Kudrnatá šprtka byla šéfredaktorkou středoškolských novin a dávala zpočátku slušný čoud Brandonovi, který se tam snažil dostat. Nakonec ji parta přijala mezi sebe, Andrea se ale nakonec trhla a otěhotněla se svým klukem, takže musela seknout se školou. Naoslovila ani svým hereckým talentem, i když pár malých rolích v TV filmech a seriálech po skončení BH90210 dostala. Raději se proto vdala za burzovního makléře, s nímž si pořídila dvě děti. Momentálně je ve vedení několika asociací, které se starají o zájmy herců.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vaše kariéra nabere nyní ten správný směr a výsledky vaší práce vám přinesou sladké uspokojení. Začátek víkendu bude obecně naplněn dobrými zprávami, a to nejen v pracovním, ale i v…

Nejčtenější články

Články odjinud