Bez motorky ani ránu | Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Bez motorky ani ránu

[Soutěž] „Matka amerických silnic“, jak se slavné Route 66 přezdívá, oslaví příští rok devadesát let od svého vzniku. Už před třiceti lety ji vyřadili z amerického dálničního systému, přesto však její dochované úseky stále zůstávají symbolem svobodného cestování.

Kdejaká celebrita by šestašedesátce mohla závidět. Této asfaltové krásce se totiž podařilo něco, co málokteré filmové star. Stala se legendou, životním stylem i historií. Byla hvězdou stříbrného plátna, námětem dojemných písní i inspirací pro spisovatele.

Říká se, že každý Američan cestuje po americké „cestě číslo jedna“ alespoň jednou za život. Projet si s větrem ve vlasech „hlavní třídu Ameriky“ je snem snad všech motorkářů. Nejstylověji si jedinečnou atmosféru té pravé Ameriky užijete v náručí jiné legendy. Nablýskaného stoje Harley-Davidson. Pohodovou jízdu v hlubokém posedu na dvou kolech zbožňují tisíce lidí na celém světě. Ať jste motorkář samotář, nebo dáváte přednost jízdě ve formacích, cestu krajinou Arizony si rozhodně užijete.

Chcete se i vy stát motorářem? Soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Doporučujeme

Články odjinud