Bez sexu vztahy nefungují

8. 6. 2001
Bez sexu vztahy nefungují
Jsou opravdu muži v sexu náročnější a aktivnější?

Bez sexu vztahy nefungují

Nejrozšířenějším mýtem v sexu je tvrzení, že muži jsou v sexu náročnější a aktivnější. Podle posledních studií bylo zjištěno, že ženy touží po sexu stejně a mnohdy i více než muži. Proč tento předsudek přetrvává?
Je to dáno především výchovou, kdy dívkám je vštěpováno, že by měly být zdrženlivější a nechávat iniciativu na partnera. Tento postoj však často způsobuje neshody a především neuspokojení dívek a žen. Pokud se dívka věnuje jen muži a soustředí se na něj, nemůže se uvolnit a její prožitek není tak silný. Vztahy bez otevřenosti v sexu pak mají často problémy. V sexu je proto nejlepší nechat věcem volný průběh a mnohdy je lepší věnovat se vlastnímu prožitku, než stále sledovat partnera.

Absolutní spontánnost také není řešení, neboň mnoho párů je v současnosti tak pracovně vytíženo, že na sex téměř nezbývá čas ani síla. Drobné plánování je v takovém případě určitě namístě.

Další mýtus se týká emancipovaných a aktivních žen. Podle mužů prý u nich tyto ženy vyvolávají impotenci. Výsledky studie však potvrdily, že pro sexuální vztah je mnohdy lepší aktivnější žena. To spíše nerozhodná a povolná žena, která je pouze přítomná a nijak se neprojevuje, může přispět k nezájmu mužů a ke zevšednění sexu.

autor: Helena

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na pracovním poli jste doslova nepřemožitelní. Patříte-li do řad vedoucích pracovníků ve vyšším managementu, tak sklidíte fenomenální úspěchy. Také se bude dařit jedincům pracujícím v…

Nejčtenější články

Doporučujeme