Bezbariérová koupelna – bezpečné řešení pro vaše blízké

4. 3. 2021 Reklama
Sanitino s.r.o.
Bezbariérové koupelny nemusí nutně sloužit pouze handicapovaným na invalidním vozíčku, ale také seniorům.

Zařídit takovou místnost, která bude bezpečná a zároveň praktická, nemusí být vůbec těžké. Je ale potřeba držet se nepsaných pravidel, která vytvoří to správné komfortní místo pro vaše blízké. 

Sprchový kout zajistí větší pohodlí i bezpečnost

Možná se ptáte, proč je sprchový kout lepší než vana. Důvodů je hned několik. Samotná vana zabírá celkem dost místa a v případě vozíčku by se vám po koupelně mohlo špatně pohybovat. Aby se vám i handicapovanému do sprchového koutu lépe dostávalo, instaluje se bez tak zvané sprchové vaničky. Nezapomeňte proto na výběr kvalitních odtokových žlabů, díky kterým se voda na podlaze nebude hromadit a nebude tak představovat riziko uklouznutí. Sprchový kout také lépe přizpůsobíte individuálním požadavkům.

Výbava sprchového koutu

Do sprchového koutu byste neměli zapomenout nainstalovat sklopné sedadlo a madla. Ta by měla být umístěná jak vedle sedadla, tak ideálně i za ním. Sedadlo by mělo být přístupné z co nejvíce stran a ruční sprcha musí být opravdu na dosah ruky, aby se postižený nemusel zbytečně natahovat. Baterii do sprchového koutu poté volte termostatickou, nejlépe pákovou. Tento typ baterie vám zajistí lepší ovládání a snížení rizika, že se vás blízký popálí příliš teplou vodou. Do sprchového koutu tohoto stylu se rozhodně nehodí sprchový závěs, proto zde nainstalujte zástěny s posuvnými dveřmi.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Sanitino s.r.o.

Nechejte umyvadlo vlát

Umyvadlo by mělo být zavěšené, varianta s nohou nebo vyčnívajícím sifonem totiž představuje hrozbu. Také se vyvarujte ostrým hranám, proto pod něj neumisťujte ani žádnou skříňku a volte spíše umyvadlo se zaoblenými hranami, nejvíce se pak hodí to se speciálním vykrojením. Přístup k umyvadlové baterii je díky speciálnímu profilu pro handicapovaného mnohem jednodušší.

S umístěním madel nešetřete

Pomocná madla jsou v koupelně potřeba téměř všude. Vašim blízkým pomáhají s koordinací pohybu, stabilitou a zajišťují tak velmi potřebnou oporu. Vždy pamatujte na to, aby madla byla ve výšce, do které handicapovaný bez problému dosáhne. Vedle záchodu se instalují 2 madla – z každé strany jedno, a měla by být sklopná. U umyvadla máte na výběr z více možností. Buďto nainstalujete jedno větší vodorovné madlo těsně pod umyvadlem, nebo můžete stejně jako u toalety využít dvou madel, každé z jedné strany. V tomto případě je ale potřeba počítat s větší prostorovou rezervou, proto si nechejte okolo umyvadla z každé strany dostatečné místo.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Sanitino s.r.o.

Koupelny máme pod palcem

Pokud si sami netroufáte na zařízení koupelny pro handicapovaného blízkého, obraťte se na nás. My v e-shopu SANITINO koupelnám rozumíme víc, než kdokoliv jiný. Rádi vám pomůžeme, vaše spokojenost je pro nás důležitá.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S nadřízeným si nerozumíte podle představ a opravdu vás to znervózňuje. Za svými nápady si stojíte, ale on o ně neprojevuje zájem. Tak moc se snažíte, až můžete svou krasojízdu za úspěchem…