Bezpečná divočina

13. 5. 2014
Bezpečná divočina
[Soutěž] Na světě není moc míst, kde můžete spatřit takové kontrasty, jako právě v Namibii.

Od nejvyšších písečných dun světa přes drsné pobřeží Koster omývané divokým Atlantikem až po oči oslepující bělost solné pánve Etoša. Najdete tu divokou buš, vodopády nebo kaňony, nad jejichž stářím a hloubkou se tají dech. Milovníci zvířat si tu budou připadat jako v ráji, kde je možné pozorovat lachtany, plameňáky, pelikány, samozřejmě žirafy a slony a spoustu dalších symbolů černého kontinentu. Namibie má pro cestovatele navíc ještě jednu obrovskou výhodu – dá se totiž docela bezpečně prozkoumat na vlastní pěst. Stačí k tomu řidičák, dobře naplánovaná trasa a kousek zdravého rozumu. Pokud se jím člověk řídí, nemusí mít z „téhle Afriky“ strach.

Specifickou kapitolou Namibie jsou zdejší obyvatelé. Třeba na Himbech je nápadné hlavně jejich odívání – nebo spíše jeho absence. Muži sice tradici odhalené horní poloviny těla postupně opouštějí a častěji je zastihnete v tričku, ale ženy se drží starých zvyků. Hlavním a jediným kouskem jejich oděvu je suknice z kozí nebo hovězí kůže. Navíc si Himbové potírají celé tělo směsicí načervenalé hlíny, tuku a bylin, která slouží jako ochrana před sluncem a hmyzem. Největší důraz kladou na ozdoby a úpravu vlasů, které mají ženy spleteny do silných copů obalených tlustou vrstvou rudé směsky. Ozdoby jsou většinou z kůže a kovu, včetně třeba rozklepaných kovových matic.

Do Namibie lze cestovat celoročně, potřebujete jen vízum. Země je otevřená všem typům cestovatelů. Vydat se sem můžete na klasický zájezd, ale bát se nemusíte ani cesty vlastním pronajatým vozem. Obraťte se na některou ze specializovaných cestovních kanceláří, která vám naplánuje vhodnou trasu. Velmi populární je cestování expedičními vozy, které jsou vybaveny střešními stany, nádrží na vodu, vařičem a základním kuchyňským nádobím. Ještě než se do Namibie vydáte, pojďte si s námi zasoutěžit na www.lideazeme.cz/cestounecestou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Neděle bude patřit sladkému nicnedělání, lenošení a zábavě s rodinou. I když jste spíše samotářské typy, zatoužíte po společnosti blízkých. S partnerem není rozumná řeč a stále bručí,…

Nejčtenější články

Doporučujeme