Bezpečnostní pásy pro těhotné ženy

12. 7. 2002
Bezpečnostní pásy pro těhotné ženy
Těhotné ženy během jízdy v automobilu často nepoužívají bezpečnostní pásy. Obávají se totiž, že by v případě nárazu mohly vážně poškodit nenarozené dítě. Navíc je pro ženy zapínání bezpečnostních pásu s narůstajícím stupněm těhotenství stále nepohodlnější. Proto se norští vědci rozhodli vyvinout bezpečnostní pásy, které by bezpečně a pohodlně chránily maminky i děti v bříšku.

Bezpečnostní pásy pro těhotné ženy

Klepněte pro větší obrázek Těhotné ženy během jízdy v automobilu často nepoužívají bezpečnostní pásy. Obávají se totiž, že by v případě nárazu mohly vážně poškodit nenarozené dítě. Navíc je pro ženy zapínání bezpečnostních pásu s narůstajícím stupněm těhotenství stále nepohodlnější. Proto se norští vědci rozhodli vyvinout bezpečnostní pásy, které by bezpečně a pohodlně chránily maminky i děti v bříšku.

Odborníci z norského vývojového střediska zjistili, že riziko nehodovosti je u těhotných žen patnáctkrát vyšší než u ostatních. Proto pokládají za mimořádně důležité, aby si budoucí maminky před jízdou bezpečnostní pásy vždy zapínaly.
Mezi automobilovými doplňky však dosud chybějí speciální pásy pro těhotné ženy. První se snaží zaplnit mezeru na trhu automobilka Volvo. Místo při �crash testech� usedla na místo spolujezdce v testovacím voze první �těhotná� figurína, vyvinutá speciálně k tomuto účelu. Figurína těhotné ženy je doslova napěchována velmi citlivými senzory.

Vědci jsou přesvědčeni, že se jim s její pomocí podaří vyprecizovat nové pásy k takové dokonalosti, že budou naprosto bezpečné jak pro maminky, tak pro budoucí ratolesti. Odborníci zároveň slibují, že nové pásy zajistí těhotným ženám potřebné pohodlí, a to jak při jízdě, tak i při zapínání ve vysokém stupni těhotenství, kdy má většina žen se sebemenším pohybem pořádné problémy.(Plus)

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vykročte pravou nohou a nenechte si zkazit od začátku další pracovní týden. Je to až neuvěřitelné, jak se umíte se vším poprat. I když vám něco hned nejde, tak se nevzdáváte. V životě…

Nejčtenější články

Doporučujeme