Bílá japonská ředkev si zaslouží pozornost, chrání proti rakovině i cukrovce

16. 1. 2022
Možná ji znáte – velkou bílou ředkev tvarem podobnou mrkvi. Někdy může mít i kulatý tvar jako přerostlá ředkvička. Řeč je o ředkvičkách či ředkvi daikon, která je oblíbená v asijské a indické kuchyni a je známá díky svým silným léčivým vlastnostem. Můžete ji jen tak chroupat nasyrovo nebo použít při vaření. Pozor, z obchodu nepálí, ale domácí může štípat jak čert.

Zelenina z Asie

Pokud máte rádi asijskou kuchyni, pravděpodobně už jste na daikon, jak se bílé ředkvi říká, narazili. Tato křupavá bílá kořenová zelenina dokáže zvýraznit chuť jídla a dodat mu zajímavou texturu a sladkou chuť. Můžete ji jíst nakrájenou na kostky, nastrouhanou nebo pokrájenou na jemné plátky, protože právě maličké kousky usnadňují konzumaci. V tradičních japonských pokrmech i dalších receptech z Asie je daikon běžný, my ho teprve pár let objevujeme. Chutná podobně jako malé červené ředkvičky. Ty jsou ale mnohem menší a chuťově výraznější než daikon. Červené ředkvičky jsou štiplavější, zatímco bílá ředkev není tak výrazná a je mírně nasládlá. Doma pěstovaný daikon, asi díky tomu, že roste pomaleji než kupovaný, může být také pěkně pálivý.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Díky blahodárnému působení Merkura jste vždycky na správném místě. Máte dojem, že se vám nyní opravdu daří a rozhodně nejste daleko od pravdy. Pokud si myslíte, že se vám vymkne atraktivní…