Bio nebio

4. 5. 2010
Bio nebio
Bio kosmetika, bio potraviny, bio oblečení se stávají trendem posledních let. Jak se ale správně v široké nabídce zorientovat? Které kosmetické výrobky jsou skutečně bio?

Známka "kontrolovaná přírodní kosmetika" je od roku 2001 registrována mezinárodním institutem Ecocontrol/BDIH. Pokud nese výrobek označení "kontrolovaná přírodní kosmetika" a je označena tímto logem, můžete si být jisti, že splňuje velmi náročná kritéria. Použité přírodní suroviny mohou pocházet pouze z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo certifikovaného sběru ve volné přírodě.

Sběr surovin musí probíhat šetrným způsobem, aby nedošlo k poškození ani zatížení životního prostředí. Výrobky nesmí obsahovat látky cizí lidskému organismu, např. parafín, vazelínu nebo jiné ropné produkty. Při výrobě této kosmetiky se používají pouze čisté rostlinné oleje, atd.

Značka CPK (Certifikovaná Přírodní Kosmetika) je českou obdobou mezinárodní známky Kontrolovaná přírodní kosmetika. Tuto značku zavedla v roce 2007 česká nezisková organizace dohlížející na kontrolu ekologického zemědělství, společnost KEZ o.p.s. (Kontrola Ekologického Zemědělství).

Pokud pochází přírodní kosmetika z francouzsky či anglicky hovořících zemí, můžete na obalu výrobku nalézt logo EcoCert či Soil Association Organic Standard. Obě tyto známky potvrzují, že produkty obsahují suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Bio řada MATERIA HERBA od Korres

Složení textur řady Materia Herba je z 95 – 100 % přírodní. Zbylých 0 – 5 % obsahu je syntetického charakteru, který je v souladu s přísnými standardy ECOCERTU. Materia Herba nabízí účinné produkty – hydratace, péče proti vráskám a regenerace pleti a současně garantuje šetrnost přípravků k pleti. Vyzkoušejte například oční hydratační krém, který působí proti otokům a tmavým kruhům pod očima. Obsahuje slunečnicový olej, bambucké máslo, výtažky z bezu černého a jitrocele.

Bio kosmetika Sanoflore

Obsahuje až 99 % všech ingrediencí přírodního původu, které pocházejí z ekologického zemědělství. Samozřejmostí je certifikace organizací ECOCERT a asociací COSMÉBIO. Kosmetika Sanoflore je bez parabenů, silikonů, aluminiových solí, syntetických barviv a parfému. Vyzkoušejte například úžasný rostlinný balzám na rty, který nelepí, zjemňuje pokožku rtů a zanechává ji zářivou. Obsažené máslo z karité a kokosového ořechu obnovuje, chrání a vyživuje rty. Rostlinný olej ze slunečnice rty vyživuje a dodává jim hebkost. Esenciální olej ze sladkého pomeranče rty nádherně zklidní.

Bio kosmetika z řady Culture Bio od Yves Rocher

Denní tělové mléko s výtažky z 12 bio rostlin z řady Culture Bio. Díky výtažkům z 12 bio rostlin mléko intenzivně vyživuje, hydratuje a zjemňuje pokožku těla. Jeho svěží vůně na bázi esenciálního oleje z máty peprné je 100% přírodního původu a dodá pokožce energii do nového dne.
ČTĚTE TAKÉ:

Zářivá tvář!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jdete si hrdě za svým cílem a chcete dosáhnout na ty nejcennější mety. Nepovídejte, že je všechno jen černobílé! Zkuste se uvolnit a inspirovat! Pokud se vám podaří oslovit skvělým nápadem…

Nejčtenější články

Doporučujeme