Bizarní sexuální úchylky. Nevyhýbají se ani slavným osobnostem!

3. 9. 2015
V sexu je dovoleno vše, co vyhovuje oběma partnerům. Někdy se jedná o „libůstky“ úsměvné, z některých deviací běhá mráz po zádech. I mezi slavnými se našlo mnoho těch, kteří se s nestandardní sexualitou potýkali.

Freud ve své práci o lidské sexualitě uvádí: Společným znakem všech perverzí je, že jejich cílem přestalo být rozmnožování. Sám věděl, o čem mluví, neboť trpěl „oidipovským komplexem“, tedy patologickou láskou k vlastní matce. Albert Einstein zase trpěl úchylkou zvanou deflorační mánie. Střídal milenky jako na běžícím pásu a žádná žena si před ním nebyla jistá. Geniální skladatel Mozart si údajně liboval v psaní obscénních dopisů, římský císař Caligula měl sadistické sklony. Jeho záliba v mučení při zvrhlých orgiích byla pověstná. James Joyce byl příznivcem sadomasochistických praktik, což dokládá milostná korespondence mezi ním a jeho ženou.

Kdo je deviant?

Deviantem je v širším slova smyslu každý člověk, který není schopen vytvořit partnerství na základě lásky, a jeho sexuální život se orientuje na pohlavní uspokojení prostřednictvím jiných podnětů, např. předmětů či jiným neobvyklým způsobem. Mezi nejčastější deviace patří exhibicionizmus, voyerizmus, fetišizmus, sadizmus a sadomasochizmus, transsexualita.

Legrační fetiše

Když se vám z balkónu ztratí spodní prádlo, máte v okolí fetišistu. Fetišem se rozumí určité druhy předmětů, oděvů, částí těla nebo i vlastnosti, které deviant používá k sexuálnímu uspokojení.

Footfetiš je obdivování bosých nohou a retifismus je jeho obdoba. Jedná se o erotický stimul vyvolaný obvykle ženskými botami. Tuto úchylku dobře znal slavný ruský spisovatel Fiodor Michajlovič Dostojevskij, který byl vášnivým sběratelem dámských střevíčků.

U sitofilie vzbuzují vzrušení potraviny. Nemusí jít ale pouze o sexuální styk s potravinami. Sitofily může vzrušit i pouhá příprava jídla.

Zajímavou úchylkou - pygmalionismem – jsou jím postiženi lidé, které vzrušují nahé sochy a jsou schopni se na nich ukájet.

Zvířata

Sodomii čili bestialitu - zobrazuje už výjev z portugalského skalního skanzenu Penascosa v údolí řeky Côa. Do stěny je vyryt obraz kozy a za ní stylizovaná postava muže se vztyčeným penisem. Uvedená scéna dokládá, že sexuální úchylky byly praktikovány již v paleolitu.

Sex se zvířaty má mnoho nuancí, zajímavá je např. formikofilie. Původ této úchylky je v latinském slově formica = mravenec. Jedná se o jednu z variant zoofilie, kdy veškerý sexuální zájem takto postižených lidí se soustřeďuje na malé živočichy, jako například šneky, žáby a nejrůznější druhy hmyzu, včetně mravenců. Dotyčný si je obvykle přikládá na tělo, nejčastěji kolem pohlavních orgánů.

Dorafilové považují za nezbytnou pomůcku k sexu zvířecí kůži nebo kožešinu. Bez ní pro ně milování není takový požitek.

Elektrošoky, bolest a smrt

Algolagnie je sexuální úchylka, při které se člověk pohlavně uspokojuje způsobováním bolesti sobě či druhým. Jedná se o bití, řezání, bičování do krve. Zvláštní formou je injektomanie , kdy k sexuálnímu vyvrcholení dochází při inkjekční aplikaci kapalin do těla.

Lidé, kteří provádí elektrosex , mají nutkavou potřebu využívat k vzrušení elektřinu a elektrické přístroje. Existují profesionální přístroje vyráběné právě pro tento účel, ne každý však tyto speciální pomůcky využívá. Někomu stačí i obyčejná baterie.

Mezi vzácné deviace patří symforofilie , kdy se člověk ukájí při automobilové nehodě či jiné živelní katastrofě.

A nakonec si necháváme jednu libůstku – pseudonekrofilii . Jedinci trpící touto deviací vyžadují po partnerovi, aby předstíral smrt. Partner může být namaskován jako mrtvola a při sexu je nehybný a neaktivní.

Pokud patříte mezi některou erotickou výstřední skupinu a bojíte se to komukoliv říct, pak pro jednou zapřete svou hrdost, ješitnost i strach a podělte se o své pocity a přání s někým, komu věříte. Určitě se vám uleví a možná s partnerem objevíte spoustu nového.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur vám v zásadním měřítku zvýší vnitřní energii. Na první pohled na vás bude vidět, že máte obrovskou chuť do života. Žádná překážka pro vás nebude tak velká, abyste se ji alespoň…

Nejčtenější články