BLANKA (43): Žila jsem ve zlaté kleci. Vysvobodilo mě povolání uklízečky | Foto: iStock

Foto: iStock

BLANKA (43): Žila jsem ve zlaté kleci. Vysvobodilo mě povolání uklízečky

Mít muže, který vás zahrne luxusem, zní jako pohádka. Jenže ne vždycky je takový vztah naplněný a šťastný. To zná i Blanka, které se zlatá klec postupně začala zajídat.

S Vláďou jsem se poznala, když jsem chodila na gympl. Líbilo se mi, že je starší a vyzrálejší než kluci z řad mých vrstevníků. Brzy jsem otěhotněla a ze školy odešla. Partner byl ale dobře zajištěný a věděla jsem, že mě i s dítětem zabezpečí, takže jsem si s tím vůbec nelámala hlavu.

Do školy už jsem se nevrátila. Než mi totiž skončila mateřská, přišla jsem opět do jiného stavu. V tu dobu mě Vláďa požádal o ruku a já byla v sedmém nebi. Brzy následovala svatba, kde se mi v šatech rýsovalo těhotenské bříško.

Rodičům se sice nejdřív nelíbilo, že nemám ani maturitu, ale věděli, že je o mě dobře postaráno. Vláďa jim navíc finančně dost vypomáhal, takže jim to zase tolik nevadilo. Žila jsem si jako v pohádce. Nic mi nechybělo a doma s dětmi jsem byla spokojená. Jak mi ale končila mateřská, začala jsem přemýšlet, co dál.

Neměla jsem žádné pořádné vzdělání a nic jsem neuměla. Vůbec jsem si nedovedla představit, že bych nastoupila někam do práce, můj muž si to navíc ani nepřál. Přesvědčoval mě, že je to zbytečné, protože peněz máme dost.

Děti ale odešly do školy a já se doma nudila. Chtěla jsem chodit alespoň do fitka nebo někam mezi lidi. To se Vláďovi nelíbilo. Prý můžu cvičit doma, máme přece posilovnu. Říkal, že se můžu zabavit uklízením a vařením. Jenže to mě už vážně neuspokojovalo.

Doma jsem se začala cítit jako ve vězení a s Vláďou jsme se kvůli tomu dost hádali. Chtěla jsem nastoupit do práce, ale shazoval mě, že nic neumím a nikde mě nezaměstnají. Nakonec mi dovolil práci uklízečky.

Nikdo nechápal, proč jdu dělat takovou podřadnou činnost, když nemusím. Ale mě to těšilo. Měla jsem konečně pocit, že můžu alespoň chvíli svobodně dýchat a za své vydělané peníze si koupit cokoli chci, aniž bych se musela o něco prosit manžela.

Moje uklízení se navíc rozrostlo natolik, že jsem si založila malou firmu a mám několik zaměstnanců, na které teď už jen dohlížím. Mám tak svůj příjem, ale i dostatek času na rodinu a manžela, takže vládne spokojenost na všech stranách.

Doporučujeme

Články odjinud