BLANKA (45): Můj partner je sexy, ale tak trochu hloupý

27. 6. 2017
BLANKA (45): Můj partner je sexy, ale tak trochu hloupý
Blanka má za sebou nevydařené manželství a nyní je ve vztahu s mužem, který je naprostý opak jejího bývalého manžela. Bojí se však, že ani to nebude dělat dobrotu.

Vždycky jsem obdivovala inteligentní a vzdělané muže a doufala jsem, že si jednou takového vezmu. Sama mám dvě vysoké školy, tu druhou jsem si dodělávala už jako matka. Přirozeně jsem proto tíhla k někomu, s kým si budu rozumět po intelektuální stránce. A to se mi povedlo. Můj budoucí manžel pracoval ve velké nadnárodní společnosti jako právník, a i když nikdy nebyl žádný krasavec, fascinoval mě svojí inteligencí.

Bohužel už ale nebyl dostatečně chytrý na to, aby o pár let později ututlal poměr se svojí sekretářkou. Jak laciné! V té době jsme měli dvě malé děti, a i když jsem si myslela, že nám vztah funguje, manžel si myslel něco jiného. Nechtěla jsem bořit rodinu, a tak jsme za pomoci terapeuta náš vztah udrželi, ale ne na dlouho. Manžel se svých aférek nedokázal vzdát a já přicházela na další a další a určitě byly i takové, které jsem ani neodhalila. A co víc, protože ze mě byla matka v domácnosti na plný úvazek, manžel se ke mně začal chovat jako k němu podřazenému a nevzdělanému a neustále mi předhazoval, jak jsem hloupá. Až jsem si řekla, že tohle opravdu nemám zapotřebí, a rozhodla jsem se pro rozvod.

Nějakou dobu jsem samozřejmě nechtěla chlapy ani vidět. Ale brzy mi začaly chybět intimní chvilky a toužila jsem po něčí blízkosti, i když na vztah jsem se ještě necítila. Jednou mě a moje děti pozvali naši známí na jejich chatu kousek od Prahy na prázdniny. Během týdne, který jsme tam strávili, jsem se zúčastnila vesnické veselice. Tančilo se, popíjelo a známí nás představili s uměleckým truhlářem Václavem. Byl to kus chlapa, jak vystřižený z časopisu o dřevorubcích. Dokonalé tělo, ostře řezané rysy a neskutečný sexappeal. Zmocnil se mě ještě toho večera na louce za vesnicí a já byla blahem bez sebe. Zbytek týdne jsme se viděli každý večer a já myslela, že mým odjezdem se to uzavře a už se nikdy neuvidíme.

Václav mě ale začal kontaktovat a když jsem u sebe neměla děti, jezdil za mnou do Prahy nebo já za ním na vesnici. Náš vztah byl zpočátku založený především na sexu a nic dalšího kolem jsem moc nevnímala. On se příliš nevyptával na moje soukromí a mě to jeho po pravdě ani příliš nezajímalo. Jenže pak se náš vztah začal prohlubovat a byli jsme si bližší a bližší. Václav, který je o pár let mladší než já, se mi líbil čím dál víc a já jemu taky. Rozhodli jsme se proto, že o našem vztahu řekneme dětem, které situaci kupodivu zvládly skvěle. Nějakou dobu jsme žili jak na obláčku, dál jsme se vzájemně navštěvovali, jenže jak opadávala prvotní zamilovanost, sklouzly i růžové brýle.

Přišlo to asi v době, kdy Václav začal řešit, že bychom spolu měli začít bydlet. V té chvíli jsem si představila náš společný život a začala jsem pochybovat. Nechápejte mě špatně, Václav je zlatý chlap, gentleman, hodný, neuvěřitelný milenec, ale… Poslední knížka, kterou četl, byla Honzíkova cesta. Nezajímá ho hudba ani umění, o baroku ví jen tolik, že „tam byly ty prsatý a prdelatý ženský“. Neláká ho cestování a touží zůstat na vesnici. Teď mi tyto věci zas tolik nevadí a na jednu stranu vím, že tak hodného chlapa, který bude navíc mít rád moje děti jako svoje, jen tak nenajdu. Jenže co za pár let? Václav prostě moc moudrosti nepobral a já mám pocit, že do budoucna by to mezi námi mohl být velký problém…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte v plánu důležité jednání, které by mělo být završeno smlouvou, vsaďte právě na dnešní den. Spřízněný Merkur se může parádně vyznamenat. Pozor na období od 16. hodiny, kdy tento…

Nejčtenější články

Články odjinud