BLANKA (60): Zradila mě kamarádka, dodnes mě to trápí

BLANKA (60): Zradila mě kamarádka, dodnes mě to trápí

Blanka znala Adrianu celý život, a přesto ji překvapilo, co jí žena, která se tvářila jako kamarádka, nakonec provedla. Blanka se z toho dodnes nevzpamatovala.

Letos je to padesát let, co jsme spolu začaly kamarádit. Byly jsme stejně staré a naše rodiny žily ve stejném paneláku. Adriana byla desetiletá, adoptovaná, krásná a nesmírně ctižádostivá holka. Na vysvědčení mívala jedničky, byla mým vzorem, protože já na tom byla hůř. Naši mi její výsledky ale nikdy nepředhazovali, byli tolerantní a pohodoví.

Když jsme potom společně začaly chodit na obchodní akademii a do tanečních, nepamatuji se, že bychom se někdy hádaly. Nápadníků jsme měly obě dost. Adriana byla ale trochu vybíravá. Fajn kluky, kteří o ni projevili upřímný zájem, odmítala, spíš se jí líbili samolibí hezouni. Možná i proto jí nikdy známost dlouho nevydržela...

Já si brala k srdci maminčinu radu: „Měj ráda toho, kdo tě má rád.“ Nakonec jsem si vybrala moc dobře. Můj přítel byl pohledný, inteligentní, hodný, a co bylo hlavní, měl mě moc rád. Adriana k nám často docházela, ale pozorovala jsem, že si s mým manželem moc nerozumí.

Když jsem otěhotněla, ona byla stále ještě svobodná a partnery střídala jako ponožky. Později, to už jsem měla dítě, mi jen tak mezi řečí manžel řekl, že vůbec neví, proč s ní tak oddaně kamarádím.

Když prý jsem byla v porodnici, stavila se za ním u nás doma a snažila se ho svést. „Zatímco ty ji máš ráda, ona tebe rozhodně ne, je v ní něco studeného a vyprahlého. To musí vidět každý mužský, proto nemá žádného stálého partnera. Touží jen po lidech, kteří jí neprojevují náklonnost. Je zvrácená,“ šokoval mě.

Jak jsem nad tím začala přemýšlet, docházelo mi, že má možná pravdu. Přesto jsem si nemohla pomoct a v přátelství s Adrianou pokračovala. Ona se stala učitelkou francouzštiny a já, abych si nepřipadala hloupě, jsem se ve starším věku do studia také pustila. Nakonec se mi to hodilo, mohla jsem si přivydělávat poté, co manžel nečekaně zemřel a já musela podporovat syna na studiích.

Když jsem jednou čekala na Adrianu na lavičce v parku, přisedl si ke mně muž o něco málo mladší než já. Povídali jsme si a bylo to příjemné do chvíle, než dorazila Adriana.

Hned na ní bylo vidět, že se jí Jiří, jak se jmenoval, líbí. Okatě s ním začala flirtovat a dohodla si schůzku, kam tedy prý můžu přijít klidně i já. Odmítla jsem a ona hned viditelně pookřála. Když jsme se za pár dní potkaly, říkala, že je Jiří nudný patron, ale ke mně by se prý hodil, přenechává mi ho a do ruky mi vrazila jeho telefonní číslo.

Zarazilo mě to, ale byla jsem zvědavá, co on o ní řekne. Jiří mi vlastně jen potvrdil slova mého muže. Adriana mě vůbec nemá ráda, jen mě využívá. Je mi to moc líto, ale vím, že ona se už nikdy nezmění. Přestala jsem se s ní scházet, i když mě to stále bolelo, přece jen jsme se znaly dlouhá léta.

S Jiřím jsme spolu začali chodit, ale happyend se nekonal. Hádejte proč? Ačkoliv Adrianu prokoukl, nakonec neodolal jejím svodům a podvedl mě s ní. Taková zrada! Na nový vztah od té doby nejsem stále ještě připravená. Naštěstí mám kolem sebe dost dobrých přátel, kteří mě drží nad vodou.

Doporučujeme

Články odjinud