Komentáře k článku zpět na článek

farah.farah 15. 10. 2018 | 11:29

@Elynor: Tak z orho co píšeš už chápu v čem je problém - ty, kdyby si byla na místě té paní by si prostě nedokázala přijmout informaci o jeho názoru na tvou kamarádku, ale měla by si pocit že se tě partner snaží ovlivnit a proto kvůli tomu dělat na můj vkus poněkud kovbojku. Přijde mi že pro tebe je tam ústřední to že ho sváděla jako že to manžel podal jako nějaké drama......ale tak to v článku prost napsané není............manžel tak jak to čtu já vyjádřil jen svůj údiv nad tím proč se ty dve kamarádí pak vyjádřil celkem normálním způsobem co si o ní myslí (že je vyprahl áa je v ní něco studeného) což je doložil příkladem jejího chování...............tzn na rozdíl od tebe já vůbec nevidím že by tam bylo cokoliv řečeno primárně ve smyslu "ona mne přišla svádět hanbářka jedna zvrácená". Ale ty to tam holt číst chceš a tak to tak čteš a asi si ani neumíš představit ,že by to bylo řečeno jiným tónem a s jiným úmyslem než si představuješ.

Elynor 12. 10. 2018 | 17:04

@helza: … a teď na ty "tragédie" psané s 20letým odstupem jsou reakce nějak výrazně lepší? Spoustu much tam je. Kdyby byl příběh lépe promyšlený, bylo by snad much méně. Nějaká sofistikovaná moudra tady člověk těžko může očekávat. Hádat se můžeme stejně dobře pod veselými historkami, jako se to děje pod těmi dosavadními.

Elynor 12. 10. 2018 | 16:57

@helza: V tomto případě evidentně Blanka na informaci o svádění manžela nereagovala nijak, a s tou kamarádkou se pak normálně vídala ještě hodně dlouho, celá léta. Kdyby se tohle přihodilo mně, tak taky nevím, co bych měla s takovou informací dělat. Jelikož nemám ráda, když se mě někdo snaží ovlivňovat, a neřekne rovnou, o co mu jde, asi by mě manžel tímto sdělením jednak zaskočil, druhak naštval. Nestoupl by tím v mých očích, naopak. Rozhodně by tímto nedošlo k vytvoření domova plného vřelosti a lásky. Pro mě je přes čáru mluvit partnerovi do jeho kamarádů, a na oplátku čekám totéž. Něco jiného je vyjádřit názor, kdyby se partner optal, co si myslím. Ale vytahovat takovéhle historky? Miláčku, ona mě sem přišla svádět, hanbářka jedna zvrácená? To má být projev lásky, takové sdělení? Mno…

helza 12. 10. 2018 | 16:24

@Elynor: Nějak si neumím představit reakce na ony veselé a inspirativní příběhy ze současnosti. Myslím, že by je většina shodila a stejně by na nich našla spoustu much.

helza 12. 10. 2018 | 16:20

@Elynor: Píšeš že: "dospělý, inteligentní, neřku-li snad dokonce moudrý, očkovaný, svéprávný muž se dokáže s útokem na své mužné kvality vypořádat sám, a vůbec o tom nebude hovořit, najmě pak ne s manželkou. Že to vyhodnotí jako bagatelní záležitost, kterou není třeba zmiňovat ani mezi řečí". Souhlasím a takto to chápu. Ale přesto tentokrát souhlasím s farah.farah. v tom, že není nic divného na tom, že to nakonec Blance řekl. Člověk se může chovat učebnicově správně, zrale, dospěle, bezchybně a dokonale, ale má-li vytvořit domov plný vřelosti a lásky, má-li si ho udržet a má-li svého partnera doopravdy rád, musí občas potlačit svou hrdosta dokonalost a najít odvahu zachovat se proti všem svým zásadám. Pokud Blančin manžel její kamarádku poznal, začal si nejspíš všímat toho, jak je v životě Blanky důležitá a jak Blanku využívá. A žádný normální muž, který má svou ženu aspoň trochu rád, se na tohle nebude koukat bez toho, aby své ženě neřekl, jaká její kamarádka ve skutečnosti je. Ani si neumím představit, co by to bylo za chlapa.

farah.farah 12. 10. 2018 | 15:50

@Elynor: Já nějak nevím kde si vyčetka to že jí to řekl s nějakým velkým morálním rozhořčením.........jinak nevím ale mně připadá cekem normální s partnerem mluvit i o svých kamarádkách a to že mi řekne svůj názor na ně vnímám jen jako jeho názor nikoliv jako to že se mi do toho s kým se kamarádím snaží nějak montovat. To by si pak s chlapem nesměla vůbec mluvit o jiných lidech, respektive on bysi to podle toho co píšeš měl jen vyslechnout a nikdy k tomu neříct........furt nějak nechápu co v tom vidíš za drama že ten chlap řekl na férovku to co si o té kámošce myslí..........mně to přijde tedy mnohem lepší než aby si myslel že je to potvora a mně předstíral že ji má rád. to si opravdu myslíš že normální ženká neustojí to že její chlap nemá v oblibě někoho koho ona ano a musí to proto zůstat navždy nevyřčeno?

Elynor 12. 10. 2018 | 00:02

Milá redakce - a nemáte tam něco zábavnějšího? Vždyť je to pořád na jedno brdo, samé příběhy smutných postav, které se trápí zcela nesmyslně 20 let starými záležitostmi, jako by ti lidi neměli v životě nic lepšího na práci. Není tohle čtení pro volný čas, aby se člověk trošku obveselil? Žádný veselý příběh ze současnosti? Nic inspirativního, aby si čtenářka řekla o hrdince příběhu - hergot, to je ženská! Tu bych chtěla poznat, s tou musí být prima kamarádit. Zatím jste s těmi příběhy na opačném konci - těm plačkám by člověk dal korunu. Dobře, známý princip "člověka to potěší, když slyší o cizím neštěstí" funguje, má to čtenost, má to komentáře, reklamy se točej, kliky započítávají, OK. Ale aspoň občas to proložit nějakou legrací by nezaškodilo.

Anonymizovaný 11. 10. 2018 | 21:22

Řekl bych, že paní Blanku zradil ten chlap. Vždyť s Adrianou už ani v té době nebyla kamarádka, protože ji přece odkopla, neboť ten chlap, kterého potkala dvakrát v životě, ji přesvedčil, že se Adrianě nedá věřit.

Elynor 11. 10. 2018 | 17:24

@farah.farah: No tak já bych očekávala, že dospělý, inteligentní, neřku-li snad dokonce moudrý, očkovaný, svéprávný muž se dokáže s útokem na své mužné kvality vypořádat sám, a vůbec o tom nebude hovořit, najmě pak ne s manželkou. Že to vyhodnotí jako bagatelní záležitost, kterou není třeba zmiňovat ani mezi řečí. Taky proč? Chtěl se snad pochlubit, že připadá atraktivní jiné ženě? To asi ne. Chtěl zdůraznit, jak umí být věrný, i když je sváděn? To by asi taky nebyl nejlepší nápad. Chtěl tím tedy vypíchnout, jak je ta kamarádka zákeřná a že by s ní neměla manželka kamarádit? To teda podle mého taky nezvolil nejlepší způsob. Protože za prvé co je mu do toho, s kým se manželka kamarádí, za druhé co tím sleduje, když chce mít manželku bez kamarádek? Jestli se skutečně cítil natolik morálně pohoršen, že musel oznámit, jak se stal obětí, tak to měl učinit ne do pěti minut, ale v nějakém relevantním časovém úseku, a ne někdy po týdnech či měsících, až náhodou přijde řeč. To se pak tomu morálnímu rozhořčení o dost hůř věří. Osobně bych to neocenila, takové sdělení jen tak mimochodem, dávno neaktuální, a určitě bych se ptala, proč mi to sakra melduje, a co jako čeká, že udělám?

farah.farah 11. 10. 2018 | 16:01

@Elynor: Tak zase neblázni to jako fakt čekáš že manžel bude volat do porodnice aby jí bez odkladu nahlásil, že po něm jeho kámoška vyjela? Píše se tam mezi řečí což se dá chápat tak, že třeba po roce přišla řeč na tu kámošku a s manželem se o ní bavili a on jí v rámci té diskuse řekl svůj názor na ni a přidal tam tuto jeho zkušenost.....mně to připadá celkem v pohodě že čerstvou prvorodičku neobtěžoval takovouhle informací, protože měla fakt jiný starosti a nebylo to pro něj zas takový drama, aby to potřeboval řešit a prostě si na to jen vzpoměl až když se o ní bavili a zmínil to. Zjevně jeho to netrápilo vůči sobě, jen jak se tam píše moc nerozuměl proč se ona s ní kamarádí ale taky jí zjejvně do jejího rozhodování se s ní kamarádit nechtěl vstupovat, jen jí prostě řekl svůj názor za onu dámu. To máš jako fakt pocit že jsou jen dvě možnosti říct do do pěti minut od činnu a nebo o tom na dosmrti mlčet?

helza 11. 10. 2018 | 10:45

Ony tam ty doby, kdy se co stalo, kolik kdy bylo Blance let, vlastně nejsou napsané, pouze víme, že měla syny na studiích, když muž zemřel. Dál nevíme. Dnes má 60 let. Nemyslím si, že v toto věku by se seznamovala náhodně na lavičce a že by v tomto věku došlo k onomu "předávání si chlapíků" (to je fakt směšné), takže souhlasím s farah, že to bylo už před lety.
Ale ona píše: " Na nový vztah od té doby nejsem stále ještě připravená. Naštěstí mám kolem sebe dost dobrých přátel, kteří mě drží nad vodou." A to mě zaráží.

Rambíša 11. 10. 2018 | 10:42

V době,kdy paní Blanka chodila na střední školu,tak ta se jmenovala "ekonomická",žádná obchodní akademie! No a celý tento nudný příběh je nějak zbytečný,to fakt neměla žádnou další kámošku,že doteď se hrabe ve vzpomínkách na osobu,co byla jen převlečená za kamarádku??!!

farah.farah 11. 10. 2018 | 10:01

Tak jestli chápu dobře tak ona zrada se stala před hodně lety ..hádám že pan ítoho pána v parku potkala tak někdy kolek 40-45 let max, když se ještě starala o syna na studiích a nyní je jí 60......upřímně nechápu proš se trápí chováním člověka kterého už tolik let neviděla. Z toho co je v článku napsané soudím že ta její kámoška (možá i díky tomu, že byla adoptovaná) prostě něma vyvinuté správné sociální chování a to vnitřní nastavení měla úplně jiné, možná né hezké ani správné ale kdyby si ta paní připustila že ta její kámoška prostě byla taková a tečka tak by se tím přestala trápit........přijde mi že pořád žije v křívdě malého dcka ..."já jí měla tak ráda a pak se ukázalo že ona mne ráda neměla"...................ale tu informaci že to tak jě měla už dlouho z doby kdy byla v porodnici mla jasné info že to kámoška ve skutečnosti není a celý problém byl spíš v tom že to odmítala vidět a furt si vytvářela iluzi jaké jaou dobré kamarádky i když nebyly..........a proto ji to taky pořád bolí protože se jí ta iluze nakonec zbortila a ona se jí ani po letech není ochotná vzdát......

Elynor 11. 10. 2018 | 09:24
Elynor 11. 10. 2018 | 09:22

No nevím, přijde mi to nějaké divné. Vypadá to, že ten vztah mezi kamarádkami byl vždycky trošku nevyrovnaný, ta jedna měla navrch a ta druhá k ní vzhlížela. Dá se to pochopit u dětí. Ale aby se dospělá žena hrnula honem taky se naučit francouzsky, jen proto, že kamarádka je učitelka francouzštiny? Dál - tak ona jí sváděla manžela, a on jí to řekl jen tak "mezi řečí" - a ještě až po delší době? Tak buď jsem pohoršen a nahlásím to hned, protože "ona je špatná, áno?" a chci chránit manželku před takovým nevhodným kamarádstvím, nebo držím ústa a mlčím. Napořád. Třetí věc - nevím, jak kdo, ale já vždycky velmi zpozorním, když mi začne někdo vykládat, že jsem věnovala přízeň nesprávné osobě. To nikdy není jen tak, většinou tím dotyčný sleduje nějaké vlastní cíle. A navíc drze zpochybňuje můj úsudek, což nemám ráda. Za další, v době, kdy ta nehodná kamarádka svedla Jiřího z lavičky, už vlastně kamarádky nebyly, protože s ní předtím Barbora přerušila kontakty. Takže to třeba mohla být taková malá pomsta? A je to opravdu taková ztráta, když pán byl v podstatě napřed odložen jako nudný a Barboře dohozen stylem "pro tebe je dost dobrej"? Přece snad by mohla mít nějakou hrdost a nesbírat po kamarádce drobty?

Anonymizovaný 11. 10. 2018 | 08:42

My,ženy, jsme rivalky. Spoléhat na ženskou solidaritu je ošidné, téměř každý známe nějaký případ zrady mezi ženami. Mnohdy jde o pomluvy,co dokážou ženy šířit, to je vůbec nejhorší, tam je málo šancí se bránit. Zkušenosti třeba z pracovního prostředí, kde převládají ženy, to je velká škola o tom, komu důvěřovat a kde je lépe se někomu vyhnout. Moje zkušenost je o tom, že ženy nezávislé, samostatné,rozumné mají šanci se v labyrintu těch emocí a vztahů, které okolo přátelství jsou, neztratit a najdou dobrou přítelkyni.

Mata69 11. 10. 2018 | 08:39

Hrdinka příběhu si celé roky namlouvala, že je to její kamarádka. A nestačilo jí, když se jí pokusila svést manžela v době kdy byla v porodnici a dál jí považovala za svoji kamarádku. To je fakt naivita nebo jak to nazvat, jako hrom.

Anonymizovaný 11. 10. 2018 | 07:16

Zradila kamarádka, zradil i přítel - za mnoho nestál ani jeden z nich.
Také jsem měla kamarádku, od první třídy až do maturity jsme spolu chodily do stejné třídy. Tato kamarádka měla zvláštní zálibu - snažila se mi vždy přebrat všechny kluky. Taková testovací kamarádka Někdy se jí to nepovedlo a pak tvrdila, že dotyčný je hlupák atd., a divila se, co na něm vidím
Naše cesty se rozešly až poté, co jsme každá začaly navštěvovat jinou vš. A až potom jsem si uvědomila, že ta kamarádka celého mého dětství i dospívání nebyla moc dobrá kamarádka.

Přečtěte si také

Horoskopy

Milujete zábavu a prahnete po nových vědomostech. Většinou to není vaše cesta, ale nyní to tak cítíte.…

Nejčtenější články

Doporučujeme