Blanka Matragi ovládla Žofín

23. 1. 2002
Blanka Matragi ovládla Žofín
U příležitosti 20. výročí otevření exklusivního módního salónu Blanky Matragi v Bejrútu v Libanonu se včera, 22. ledna 2002, uskutečnila od 17.00 a 20.00 hodin v Paláci Žofín v Praze slavnostní módní přehlídka salónu Blanka Haute Couture. (fotogalerie)

Blanka Matragi ovládla Žofín

U příležitosti 20. výročí otevření exklusivního módního salónu Blanky Matragi v Bejrútu v Libanonu se včera, 22. ledna 2002, uskutečnila od 17.00 a 20.00 hodin v Paláci Žofín v Praze slavnostní módní přehlídka salónu Blanka Haute Couture. Krátce před začátkem první přehlídky proběhla tisková konference, které se kromě paní Blanky Matragi zúčastnila Lucie Pilipová z pořádající agentury Via Perfecta, topmodelky Simona Krainová a Andrea Verešová.

Paní Blanka Matragi popřela hned v úvodu tiskové konference domněnky o tom, že haute couture odchází. Ty vyvolal odchod známého módní tvůrce Yves Saint-Laurenta ze světa módy. " Musím být zastánkyně haute couture - vysoké módy, protože ji sama tvořím a tato tvorba je žádaná. Kdyby nebyla žádána a nebyla by tato přehlídka v tomhle stavu třeba z půlky prodaná a téměř celá zadaná, tak bych to třeba nedělala a nebyla fandou těchto originálů. Myslím si, že vždy budou ženy zákaznice, které budou chtít šít šaty na míru, které budou chtít mít originál a budou se chtít odlišovat, " vysvětlila Matragi.

Blanka Matragi p ředstavila svojí novou kolekcí zcela nekonvenční modely, které představují významný přelom v její tvorbě. Jsou to modely ušité z nákladných a kvalitních materiálů francouzského a italského designu, jsou vytvořeny technikou lavírování za použití vlastnoručně namíchaných barev a vyšívány zlatými a stříbrnými nitěmi. "Od první skici bojuji s týmem lidí, aby se vše dotáhlo do té podoby, do které chci. Šaty musí být stoprocentně provedené, musí mít fantastickou kvalitu, protože moje klientela je náročná. Je vycvičená ze světa, šije i u ostatních módních návrhářů, takže si nemůžu dovolit něco, co by bylo méně kvalitní, než je všude ve světě."

Stejně jako její modely, byla i celá módní show skvěle připravena. Na zakázku bylo vyrobeno skleněné molo (u nás použito vůbec poprvé), které se navíc odráželo ve skleněném popředí - to ho patřičně prodlužovalo. Atmosféru celé přehlídky dotvářela rytmická živá hudba skupiny Shamanic Orchestra a krásné modelky. Z těch známějších jmenujme Simonu Krainovou, Andreu Verešovou nebo Michaelu Salačovou.

Pro velké pracovní vytížení a zaneprázdněnost neplánuje v blízké době paní Matragi žádnou další módní show v Evropě. Snad za dalších pět let, jak tomu bylo i letos v Praze, kdy se po pěti letech vrátila se svými modely do prostor pražského Žofína.

Záznam módní show můžete shlédnout na ČT 26. 1. a následně tři další reprízy. Přehlídka byla přenášena i některými televizemi na Středním východě i v Evropě.

Pro vás, milé čtenářky, jsme připravili fotogalerii z módní přehlídky.

Autor: Dana Švigová


"; ?>

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Lvi, očekávejte nadměrný přísun vitality, kterou však musíte nasměrovat správnou cestou, jinak přijde vaše úsilí nazmar. Nepodléhejte špatným radám, které přicházejí z okolí. Opět vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme