Blanka Matragi: "Za každé šaty ručím!"

22. 11. 2001
Blanka Matragi: "Za každé šaty ručím!"
U příležitosti 20. výročí otevření exklusivního módního salónu v Bejrútu uspořádá Blanka Matragi 22. ledna 2002 od 20.00 hodin v prostorách pražského Žofína slavnostní módní přehlídku salónu Blanka Haute Couture.

Blanka Matragi: "Za každé šaty ručím!"


Blanka Matragi s Lucií Pilipovou ze společnosti Via Perfecta

Akademickou malířku Blanku Matragi-Kyselovou není třeba příliš dlouho představovat. Po studiích na pražské Vysoké umělecko-průmyslové škole, obor odívání, se provdala za Dr.Ing.Makrama Matragi,CSc. a jako začínající úspěšná módní návrhářka odešla za svým manželem do Libanonu. Tady se za velmi krátkou dobu prosadila jako návrhářka večerních šatů a po dvou letech si otevřela na hlavní třídě Hamra v Bejrútu svůj salón "Blanka Haute Couture". U příležitosti 20. výročí otevření tohoto exklusivního módního salónu uspořádá Blanka Matragi 22. ledna 2002 od 20.00 hodin v prostorách pražského Žofína slavnostní módní přehlídku salónu Blanka Haute Couture. Pořádání velké módní lednové show představila v úterý 20.11.2001 na tiskové konferenci v Paláci Žofín.

Podobnou show uspořádala Matragi v Praze již jednou, v roce 1997, kdy slavila 15. výročí založení svého salónu. Prahu si vybrala především proto, že tu postrádá od dob salónu Hany Podolské vysoký standard odívání. Podle jejího mínění si nejen Praha, ale celá Česká republika zaslouží Haute Couture - " vysoké šití", které u nás mívalo velice dobrou tradici. Na Praze oceňuje i krásu hlavního města, interesantní prostory historických budov, jakou je bezesporu Palác Žofín,  fantastické publikum a šikovné modelky. Ostatně v řadách modelek, které představují Matragiiny modely jen stěží naleznete modelky světových jmen. Dává přednost neznámým tvářím před topmodelkami, čímž chce zaručit, že středem pozornosti není topmodelka, ale představovaný model.

Devadesát procent módní tvorby Blanky Matragi končí v královských palácích, mezi další klienty patří manželky ropných magnátů, státníků, diplomatů, podnikatelů, architektů a lékařů. Její zákaznice žijí nejen v arabském světě, ale také na evropském kontinentu - v Londýně, Paříži, Cannes, Monaku či Švýcarsku. Její doménou jsou velké večerní toalety a hlavně zásnubní a svatební šaty. Přesto by chtěla na lednové módní přehlídce představit zcela nekonvenční modely, které by měly znamenat významný přelom v její tvorbě, jakýsi přechod do evropštějšího a praktičtějšího stylu. 

Na co Blanka Matragi dbá především, je vysoká kvalita materiálů. " Mým krédem je, že za každé šaty ručím," říká Matragi. Její poslední kolekce modelů je vytvořena technikou lavírování za použití vlastnoručně namíchaných barev.

Druhá pražská módní show Blanky Matragi bude prodejní, ceny jednotlivých modelů by se zhruba měly pohybovat v rozmezí od 50.000,-Kč do 500.000,- Kč. K atmosféře celé show jistě přispěje i etnická hudba v živém podání skupiny Shamanic Orchestra. Večerní módní přehlídku ( proběhne i odpolední) bude natáčet a vysílat ČT, katarská televize Al-Jazeera a další středoevropská média. A to je podle Matragi také možnost, jak může móda propojit svět.

Vstupenky na odpolední a večerní módní přehlídku budou v prodeji v síti Ticketpro od začátku prosince 2001.

Další informace o životě a tvorbě paní Blanky Matragi, ale i o připravované módní show naleznete na www.blanka.com

Autor: Dana Švigová
foto: dama.cz, www.blanka.com

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Kolegové se diví, že jste nevrlí a sklíčení. Vždyť plníte svou práci stále dobře, jen pomaleji. Radí vám, ať se tolik nestresujete. Mají pravdu. Zvýšený stres má na svědomí nevhodné…

Nejčtenější články

Doporučujeme