BLÁŽA (55): Z mého muže se pomalu, ale jistě stává pecivál

12 komentářů

SandraN
5. května 2018 • 14:25

Je takové řekla bych nezdravé a trošku zcestné, když někdo si myslí, že moc dobře ví, jak by měl ten druhý žít a co by měl dělat. Asi by bylo nejlepší nechat to na těch, kterých se to týká. Můžete mít dva sousedy, jeden s okrasnou zahradou, druhý samá zelenina a ovoce, jeden o druhém si může myslet, že je to hladovec a zbytečně se honí, když se to dá za pár korun koupit, druhý o prvním, že to je lenoch, co jednou za čas poseká a jednou za rok prořeže....ovšem oni to mají tak, jak jim to vyhovuje a je to plně jejich věc. Pokud tedy čerstvý důchodce zvolí strávit den v pyžamu, proč ne. Tak nějak se mi zdá, že milá paní si pána příliš rozmazlila, dává mu všechno až pod nos a uklízí po něm, když sama chodí do práce a to je ten její skutečný problém. Manželovi bych jasně dala najevo, že po příchodu z práce po něm jeho čurbes uklízet nebudu. Malé děti jim doma neběhají, takže když to pán nepochopí prvních pár dní, nebude mít z čeho jíst a pít. Dokud si to neumeje.

Anonymizovaný
5. května 2018 • 10:20

Těžko říci co je horší, workoholik nebo lenoch. Náš soused je workoholik a denně seká trávu a pouští pilu. Jsme z toho kraválu nešťastný, nebere ohledy ani na víkend. V Německu by dostal pokutu, tam nesmí nikdo nic venku dělat o víkendu čím by rušil sousedy v okolí. V Chebu už to také starosta zavedl.

Rambíša
4. května 2018 • 10:40

Pána naprosto chápu. Honil se v práci,musel jednat s lidmi,měl hromady starostí,a teď-konečně nemusí ráno vstávat,může být celý den v pyžamu,nemusí nic,jen to,co SÁM chce dělat! Až se toho nabaží,změní si režim dne dle potřeby.Paní si musí zvyknout.Já byla OSVČ,víc jak 20 let práce a jen práce,starosti,žádné dovolené,jen boj o peníze:abych měla pro rodinu dost,zaplatit zdravotní a sociální pojištění,daně,atd.atd. Nyní jsem vše zrušila,odstřihla se zcela od minulého života,a klidně jsem celý den v pyžamu,klidně nedělám vůbec nic celý den,a bez výčitek! K tomu samozřejmě si dělám své záliby,zahradu,procházky a tak,je to konečně zcela jen a jen moje rozhodnutí,kdy vstanu,kam půjdu,s kým budu mluvit...Nádhera! Jen to číslo (věk) je už dost vysoké,ale dokud je člověk zdravý,tak je život i ve stáří krásný!!! Jasně-manžel má pro to naprosté pochopení....

Anonymizovaný
4. května 2018 • 0:20

Žít a nechat žít. Užívat si společné večery ve dvou a ve zdraví. Odpočinek je taky důležitý, ale lenost vše oslabuje.

Elynor
3. května 2018 • 16:58

Viděla bych to tak, že pán celý život něco musel - studovat, pracovat, živit rodinu, udržovat v chodu firmu, jezdit s manželkou na vejlety - prostě těch 60 let se nezastavil. Makal jak šroub, a už toho má plný kecky. Takže teď si chce užít to, že nemusí. Má vyděláno, děti dospělé a samostatné, firma šlape, a on může bez výčitek upadnout a ležet. Možná ho to časem začne nudit, ale teď bych ho nechala žít. A jestli paní vadí, že by měla po něm uklízet, tak ať si najme uklízečku, peněz asi mají dost, když by mohla zůstat i ona doma.

helza
4. května 2018 • 10:54

@Elynor: Líp bych to neřekla

helza
3. května 2018 • 14:13

Autorka nepíše, jak dlouho to trvá. Když jsem šla do důchodu já, byla jsem tak utahaná, že jsem se zvetila až po roce. U mého muže to bylo stejné. Autorčin muž měl vlastní firmu, možná pravoval od rána do noci 365 dní v roce. Šel do předčasného důchodu, cítil se asi hodně unavený a teď si chce oddychnout. Počkala bych, nechala bych jej v klidu, nejspíš se po nějaké době zvetí sám. Nátlak opravdu nepomůže, spíše situaci zhorší.

Potvůrka-Podivná
3. května 2018 • 16:27

@helza: Přesně. Já jsem doma od února. Kromě toho, že se na mě hned sesypaly všechny virózy, tak jsem příšerně unavená, že buď spím, ležím nebo čumím do blba nebo malinko chodím ven - a pak zase spím. Chce to čas.

Anonymizovaný
3. května 2018 • 13:38

Vážené dámy,učí se být sám sebou a je dobré ho v tom podporovat ,jednoduše tělo mu napovidá ,že má poslouchat svou hlavu a pocity ,Ženy tlačí pořád muže do kouta a mysli si, že jen ony maji pravdu.Jednoduše nemate ji. 8-) :-)

monada
3. května 2018 • 15:59

@Anonymizovaný: Máš úplnou pravdu . Je třeba poslouchat svoje tělo . Jinak jak říká moje kámoška chlapi pořád vypadají dobře a najednou umřou.

monada
3. května 2018 • 12:18

Tak to se stává pokud muž zůstane doma a už nic nemusí. Zkusit někam na poradu do psychologické poradny pro rodinu. Samozřejmě paní bude muset asi sama. Tam ho asi těžko dostane. Nebo opravdu omezit na nějaký čas někam chodit za přáteli a pozvat je domů samozřejmě s jeho souhlasem. Nebo zkusit se poradit s dětmi. Možná by bylo dobré do firmy, aby chodil častěji jak jednou týdně.A nepíše se jestli má nějaké koníčky. Možná měl v mládí tak by se k nim mohl vrátit. U nás je to,že jsme oba v důchodu.Nikdy jsme nechodili za známýma(žádné nemáme) ani moc necestovali, ale manžel má koníčka a tomu se věnuje.Také uklidí , ale vařit neumí. On je doma a já pořád někde v luftě jelikož mám koníčka mimo domov .Občas kamarádky. Samozřejmě doma mám taky pletení šití tvoření všeho druhu.Byl by to dlouhý výčet mých aktivit.Hezký slunečný den

farah.farah
3. května 2018 • 10:38

Tak zdědkovatět v 60 je tedy ještě dost brzo, ale na druhou stranu paní nemůže násilně měnit někoho kdo se změnit nechce. Sice nejsem moc fanoušek pouhého koexistování vedle sebe, ale jelikož si jinak nevadí, tak mi v téhle situaci připadá nejlepší varianta, aby si paní žila po svém, jezdlila na výlety holt ne s manželem, ale s nějakou partou a doma jen nastavit základní pravidla typu nejsem tvá služka tak že miláčku i když jsi starý tak nádobí po sobě jistě umít můžeš čau já jdu na Křivoklát. Možná se manžel p o čase chytne možná ne každopádně ona nebude otrokem čekání na to jestli on s ní někam půjde nebo ne.

Doporučujeme

Články odjinud