Barcelona s dominantou Sagrada Família Foto: iStock

Barcelona s dominantou Sagrada Família Foto: iStock

Výhled na Barcelonu z Parku Güell Foto: iStock
Pláž La Barceloneta Foto: iStock
Olympijský stadion na kopci Montjuïc Foto: iStock
Barcelonský pavilon Foto: iStock
24
Fotogalerie

Blíží se Den matek: Jaká místa jsou nejlepší na dovolenou s maminkou?

Marně si každý rok lámete hlavu přemýšlením, čím potěšit maminku na Den matek? Letos máte možnost ji opravdu překvapit! Jako každá máma určitě nejvíc ocení čas strávený s vámi, a pokud ji vezmete do nějaké zajímavé destinace, určitě si užijete obě. Kde by se vám mohlo líbit?

Barcelona, Španělsko

Příjemné jarní počasí je jako stvořené pro objevování evropských měst. A v Barceloně je jen málokdy špatné počasí. Maminku nadchne místní pestrost a barevnost i slavná a trochu divoká Gaudího architektura, kterou ale můžete vyvážit minimalistickým pavilonem Miese van der Roheho. Na vrcholu Montjuïc, kde je jeden olympijský stadion vedle druhého, se pak můžete společně vydat také do muzea Juana Miróa a zjistit o tomto umělci víc. Za nachozené kilometry přes den se večer odměňte paellou a místním vínem. A další den si můžete třeba půjčit elektrická kola a vyrazit na městskou pláž La Barceloneta.

Jaká jsou nejkrásnější města ve Španělsku? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Puglia, Itálie

„Jestli chcete spojit dovolenou u moře s procházkami po romantických městečkách, italský region Puglia bude tou správnou volbou. Spojuje vše, co každý milovník Itálie ocení: historickou architekturu, které dominuje mramor, ale nechybí ani barvy, sluncem zalité pláže i útesy, tyrkysové moře a špičková gastronomie,“ říká mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Hlavním městem je přístav Bari, o něco klidnější je město Lecce, kterému se také říká „Florencie jihu“ a leží ve slunečné části Salento. Překrásné pláže, nad nimiž se tyčí skály s tradiční městskou zástavbou, si užijete také v Polignanu.

Pokračování 3 / 6

Mondsee, Rakousko

K překrásnému alpskému jezeru dojedete autem za příjemné zhruba čtyři hodiny. Vyberte si jeden z hotelů na samém břehu nebo si tu pronajměte chatičku. Budete mít svoji soukromou pláž – přestože jste v horách, tady se naprosto běžně lidé koupou. Zároveň si můžete půjčit lodičky, vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, vydat se na výlet lodí přes celé Mondsee, sousední Wolfgangsee nebo největší Attersee anebo si vyrazit do Salzburgu, který je odtud asi dvacet minut. A samozřejmě se můžete vydat i na horskou túru.

Pokračování 4 / 6

Hurghada, Egypt

Pokud vás lákají místní antické památky, vyrazte do Egypta ještě na jaře. Jsou totiž od přímořských letovisek celkem daleko, a tak by dlouhá cesta nemusela být v letním horku příjemná. Chcete-li si ale jen odpočinout, opalovat se a možná šnorchlovat, můžete se sem vydat kdykoli, do Egypta už se jezdí celoročně.

Pokračování 5 / 6

Salála, Omán

Tato překrásná arabská země nabízí vynikající klima, pestrou kulturu, nádhernou krajinu a vysoce moderní služby. Vyvíjí se a roste totiž doslova před očima. Disponuje všemi přírodními krásami, jaké si lze představit. Najdete tu průzračné moře, vysoké hory, působivé písečné duny, úžasné oázy, palmové háje i čiré řeky, ale třeba i téměř pohádkové historické pevnosti. Arabské moře omývající jihovýchodní pobřeží je bohaté na delfíny, velryby a želvy. Pokud byste chtěli zůstat jen na jednom místě a jen si vyrazit na jeden dva výlety, vyberte si jižnější Salálu, který je také zelenější. Pokud chcete více cestovat, začněte v hlavním městě Maskat.

Pokračování 6 / 6

Safari, Keňa

Co kdybyste mamince dopřála dobrodružství a vzala ji na safari podívat se zblízka na zvířata, která možná doteď viděla maximálně v zoo? „Pozorování stád žiraf, zeber, slonů, buvolů, dovádějících mláďat lvů a leopardů odpočívajících po lovu je samozřejmě tím největším lákadlem a nejčastějším důvodem, proč do Keni turisté přijíždějí. Nicméně zde můžete zažít ještě mnohem víc a odpočinek na překrásných plážích je samozřejmostí. Málo se také ví, že Keňa patří k nejvyspělejším zemím východní Afriky,“ doplňuje Andrea Řezníčková.

Doporučujeme

Články odjinud