Bobule budou dvě

17. 2. 2009
Bobule budou dvě
Volné pokračování úspěšné romantické komedie Bobule vstoupí do kin ještě letos! Producenti Adam Dvořák a Tomáš Vican oficiálně oznámili natáčení volného pokračování úspěšné romantické komedie Bobule s názvem 2Bobule.

Tisková konference k připravovanému filmu se uskutečnila příznačně na jižní Moravě ve vinařské oblasti Mikulova. „Je pátek třináctého a nejlepší způsob a místo, jak se ukrýt před tímto neblahým datem, se nám zdál klid vinného sklípku,“ žertoval producent Tomáš Vican. Filmaře i novináře přivítal také starosta Mikulova Rostislav Koštial a předseda Rady Vinařského fondu ČR Milan Venclík. Vinařský fond výrazně vstoupil do financování prvního dílu a bude se podílet také na financování pokračování. „Jednička Bobulí skvěle pomohla propagaci vinařského kraje i vína jako takového,“ vysvětlil svou účast Milan Venclík. „Jsme moc rádi, že jsme i my pomohli vytvořit tak skvělou komedii a že se chystá pokračování.“ Tiskové konference se dále zúčastnili Marián Roden, Jan Antonín Duchoslav a slámové víno, kteří se ve Dvou Bobulích také objeví na plátně.

2Bobule se podle producenta Adama Dvořáka budou natáčet letos od května do července, v srpnu a září budou probíhat postprodukční práce, premiéra je naplánována na 22. října tohoto roku. Rozpočet filmu je 25 milionů korun, do kin vstoupí 2Bobule v počtu 35 kopií, distributorem je společnost Bioscop,

Přichází nový tvůrčí tým, oblíbené tváře zůstávají 2Bobule obohatí nový tvurčí tým. Scénář napsal Tomáš Holeček, autor, který se podílel na scénáři k Rafťákům a také na populárním sitcomu TV Nova Comeback. Reakce od všech, kdo už měli možnost si scénář přečíst, jsou jasné: „Je to opravdu vtipné, můžeme točit!“

Změna nastane i na zásadním postu režiséra. Tomáše Bařinu, režiséra prvních Bobulí, který se plně věnuje vlastnímu autorskému projektu, nahradí mladý filmový talent z Ruska Vlad Lanné. Za svůj film Happy End už Vlad Lanné vyhrál řadu cen, například na festivalu Art Film Festival, na FAMU FESTu byl za tento svůj snímek označen jako nejlepší režisér, film dostal cenu za nejlepší film a také za zvuk. „Herci a štáb se nejspíše těší na letní prázdniny na slunné jižní Moravě. Mohu vám slíbit, že se pletou,“ vyhrožuje s úsměvěm režisér.

V hlavních rolích se vrátí všichni známí z původních Bobulí – tedy Tereza Voříšková, Lukáš Langmajer, Kryštof Hádek, Václav Postránecký nebo Mirek Táborský. Kompletní obsazení bude oznámeno během 14 dní, těšit se diváci mohou i na zcela nové tváře a postavy.

2Bobule budou dějově volným pokračováním původního filmu. Opět budeme sledovat trampoty dvojice kamarádů Honzy a Jirky, z nichž ten první se pouští jakožto vinař začátečník do vrcholného umění slámového vína. Nejen, že selhává, ale po nečekaném příchodu kumpána Jirky se jeho život obrátí naruby. Jirkova slabost pro ženy se totiž zvrhla v zápas o život. Důležitou roli hraje i poklidné a vstřícné prostředí moravských vinic . . a Svatomartinské.

Komedie Bobule se stala příjemným překvapením a také nejúspěšnějším filmem první poloviny roku 2008. Na svém kontě má cca 360 tisíc diváků, DVD se prodalo 15 tisíc ks. Titulní písnička filmu od Richarda Krajča s názvem Atentát byla navíc 6 týdnů nejhranější písní v rádiích, videoklip s trailerem shlédlo jen na serverech stream.cz a youtube.com na 850 tisíc lidí.

„O přijetí filmu svědčí i fakt, že se na nás obrátil jeden pár, slavící diamantovou svatbu. Vykoupili si kino, pozvali přátele, pustili si Bobule a tak své výročí oslavili“, dodává producent Tomáš Vican.

zdroj: pragency.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Potřeba samoty je potřeba jako každá jiná a vaši blízcí by ji tedy měli respektovat. Jupiter vám ukazuje stejně jako Venuše, že život sestává také z radostí a zábavy. Oddejte se jim a…

Nejčtenější články