Bohemian Rhapsody dobývá kina: Co nevíte o Freddiem Mercurym z Queen?

7. 11. 2018
„Nebudu rocková hvězda. Stanu se legendou,“ řekl na začátku své hudební kariéry frontman skupiny Queen Freddie Mercury. A toto proroctví do puntíku splnil. Jeho hity jako Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, Under Pressure, We Are The Champions a mnoho dalších se staly nesmrtelnými. Životní příběh Freddieho Mercuryho a Queen nyní vypráví nový skvělý film Bohemian Rhapsody. Jaký byl excentrický frontman, jenž dobyl svět navzdory své plachosti, předkusu, homosexualitě a indickému původu?

Změna jména

Freddie Mercury se narodil 5. září 1946 na Zanzibaru pod jménem Farrokh Bulsara. S rodinou se o několik let později přestěhoval do Velké Británie, kde byl často považován za Pákistánce, což ho časem vedlo k tomu, že si změnil jméno na Freddie Mercury. Stalo se tak na počátku sedmdesátých let, kdy se dali Queen dohromady.

Podívejte se na trailer k filmu Bohemian Rhapsody:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Hvězdy vám přejí skvělou náladu a hodně energie. Jen si dávejte pozor na svou činorodost a vynalézavost, některé členy rodiny může zaskočit. Ne všichni mají tolik vitality a chtějí s vámi…