Boj o chůvu královského potomka. Čím vším musí projít opravdové zájemkyně?

9. 7. 2013
V Británii se rozpoutalo šílenství o to, kdo bude chůvou královského potomka Kate Middleton a prince Williama. Ten se má narodit už během několika dní. Největší šanci mají absolventky školy Norland College, mající tradici už 120 let. Právě jejich chůvy už na britském trůně v minulosti působily.

Dokonalý úsměv, perfektní, leč decentní úprava vlasů, bezchybně posazený klobouk a špičkové chování – to je Mary Poppins. Ale také tucty absolventek rodinné školy Norland College v anglickém Bathu. Tradiční vzdělávací zařízení ročně vychrlí několik chův, které patří ve světě ke créme de la créme. Školní řád i osnovy jsou drsné, leč absolventky instituce mají světlou budoucnost zajištěnou.

„Lidé si více než kdykoli předtím uvědomují význam chůvy a význam vysoce kvalitního výcviku,“ tvrdí ředitelka soukromé školy Thirza Ashelfordová, jež školu sama před lety absolvovala.

„My máme stále velmi vysoké požadavky. Všechny studentky opouštějí školu s prací, kterou mají navíc zajištěnu na celý život,“ tvrdí ředitelka.

Absolventky Norland College jsou skutečně dokonalost sama. Stále se usmívají, mají dobrou náladu, milují děti, zvládnou veškerou péči kolem nich, umějí zastat jakoukoli práci v domácnosti, zároveň však skvěle vypadají, pečují o svůj zevnějšek, mají vybrané vystupování a umějí se chovat i v nejvyšší společnosti, zvládají cizí řeči a poradí si jak s dětskou psychologií, tak pantomimou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Chůvy na této prestižní škole absolvují výcvik, který zahrnuje například i řidičské dovednosti nebo obranu proti útočníkovi. Lpí se na diskrétnosti, minimálním make-upu, povolen je pouze jeden pár náušnic a povinností jsou šněrovací boty, kvůli bezpečnosti. Jednotný účes doplňuje uniforma s moderním střihem ala 50. léta 20. století.

O „superchůvy“ typu Mary Poppins je zájem nejen v tradiční Anglii, ale oblíbili si je také vysoce postavené rodiny v USA, Rusku či na Blízkém východě.

Na koleji stráví pečovatelky dva roky tvrdým výcvikem, poslední rok jsou zařazeny na zkušenou do vybrané britské rodiny. Pak složí zkoušky a jsou s certifikátem propuštěny do služeb prvního trvalého klienta. Za stoletou historii se našli jen dva muži, kteří kolej úspěšně absolvovali.

„Máme velmi náročný akademický program péče o děti, psychologie, práva, finančního managementu a praktického výcviku. Naše filozofie se nezměnila od roku 1892, kdy byla škola založena. Věříme, že na prvním místě stojí děti, jejich potřeby jsou individuální a každá potřeba je u jednotlivých dětí naplněna,“ tvrdí Ashelfordová.

Školné za studium je značně vysoké. Zájemce přijde na 3,5 až 4 tisíce liber, v přepočtu tedy na něco kolem 115 až 130 tisíc korun. Investice se ovšem vyplatí, protože absolventky pracují v rodinách milionářů za nadstandardní honoráře. Průměrný plat činí 40 tisíc liber ročně (3 300 liber měsíčně). Průměrný plat v Británii se přitom pohybuje kolem 2 600 liber měsíčně – asi 30 tisíc ročně.

Která z nich se asi stane tou vyvolenou a bude mít čest starat se o momentálně nejsledovanější budoucí miminko světa?

Zdroj: Famous.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále pracovního týdne proběhne ve velkém stylu a bez zbytečných řečí. Vy se však těšíte na svou rodinu a kamarády. Je na vás vidět, že si potřebujete odpočinout a vypnout! Ani se sportem…

Nejčtenější články

Doporučujeme