Komentáře k článku zpět na článek

aninaz 16. 5. 2015 | 21:42

Uvedený příběh v žádném případě nelze podceňovat. Souhlasím s Gobbi, hlubinná psychoterapie opravdu může pomoci. Dále je možné zkusit některý kurz Silvovy metody kontroly mysli. Mám podobné zkušenosti jako Petra a vím, že je dost obtížné se vymanit z vlivu podobného člověka bez pomoci zvenčí (pokud tedy nepomůže někdo z vlastní rodiny). V Petřině případě by byl nejlepší manžel, ale jak vidno, je sám pod velkým vlivem své matky, a tak bych na něj zatím asi moc nespoléhala. Také jsem se musela svým problémem prokousávat sama a bylo to hrozně obtížné. Trvalo to několik let a pomohla mi právě zmíněná Silvova metoda a hlavně má dcera, když dospěla. Jsem jí za to moc vděčná a jsem ráda, že mám takovou oporu. A že někteří lidé skutečně dovedou velmi obratně svými myšlenkami a svým manipulativním chováním ovlivňovat své okolí, si můžete přečíst v následujícím odkazu, kde ostatně radí i to, jak se můžeme bránit. Ale chce to mít někoho, o koho se můžu opřít, jinak by si člověk sám o sobě mohl myslet, že blázní. Ať už je tento příběh pravdivý nebo ne, vím, že ho někteří lidé skutečně prožívají. I když třeba s jiným jménem. Takže držím palce.
P.S.: Ačkoliv jsem sama nevěřící, nepodceňujme modlitby svých přátel. I zde jde o myšlenky.http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/tajemno/36062-lze-myslenkou-ovlivnit-to-co-chceme

helza 14. 5. 2015 | 17:33

Mata69, lebahu: Nejsem jazykoznalec, spíš naopak, ale myslím, že v tomto případě nejde o špatný tvar přídavného jména, ale zřejmě pro uši neobvyklý slovosled. Tchýně Petry (tchýně ženy), příběh Petry (příběh ženy). Jde o krajový zvyk, někdy vzniká při psaní článků a reportáží tím, že má redaktor v hlavě vžitou formulku co a v jakém pořadí má informace obsahovat. (například kdy, kde, co, jak, proč a podobně). Nejsem si zcela jistá, že je to prohřešek proti gramatice, podobné krajové zvláštnosti vnímám jako roztomilé a jazyk oživující. Třeba v rozhlase a televizi mě někdy vyděsí přílišná nespisovnost projevů redaktorů. Ale někdy jisté opepření jazyka do celkového projevu, či situace patří. _________________________________________________________________Já si třeba pamatuji, jak jsme byli za "totáče" v rozhlase biti za každičký "moravismus", který nám ujel a který jsme sami vvlastně ani neslyšeli. A dnes fakt nevím, co je lepší. Zda svým způsobem neprofesionální, ale živý a poutavý projev redaktora, nebo projev dokonale profesní, leč mrtvý svou dokonalostí.

Gobbi 7. 5. 2015 | 08:23

Tchýně moc dobře ví co dělá. Na psychinu bych nechodila, tam z Vás Petro toho blázna udělají lusknutím prstů. Zkuste najít odborníka v Hlubinné abreaktivní psychoterapii a domluvit se s ním. Tchyně provozuje tzv. černou magii a to není dobře. Magie není žádné huáá čáry máry fuk, používá se síla myšlenky a někdo tuto schopnost má tak vycvičenou a umí ji ovládat podle potřeby, že to pak může vypadat tajemně. Hlavně si udržte čistou havu a pryč se strachem, ten jí dovolí mít na vás větší vliv. Strachu se k ovládání lidí využívá od nepaměti ve všech směrech a aspoň jednou v životě toho využil každý z nás. Kdyžtak napište odkud jste, zkusím sehnat kontakt na některého terapeuta. Ne všichni totiž svou práci dělají dobře a hlavně kvůli pomoci lidem, ale z důvodů pouze sobě prospěšných. :)

Mata69 5. 5. 2015 | 15:17

monada: já to mám v oblíbených, když si nejsem jistá, dívám se tam taky. Na tom není nic špatného. A je to tam pěkně v tabulce že?

monada 5. 5. 2015 | 15:02
Mata69 5. 5. 2015 | 12:06

Možná by to redakci a třeba i ostatním pomohlo, kdyby si uložili tuto stránku:
http://www.diktatorek.cz/Scholasticus/Cesky-jazyk/Tvaroslovi/Pridavna-jmena/Pridavna-jmena-vzor-privlastnovaci-help.html

Mata69 5. 5. 2015 | 12:02
lebahu 5. 5. 2015 | 11:34
Rambíša 5. 5. 2015 | 09:44

Směju se,jak se někdo nechá nachytat na osobu,která je normálka jen manipulátorka...Používejte víc vlastní mozek a nepropadejte představám.Nikdo neumí čarovat,a jestli paní používá něco zlého k ovlivňování okolí,tak na to akorát sama doplatí.Vy se držte dobra a slušnosti,tím se nemůže nic zkazit.

Elynor 5. 5. 2015 | 00:42

Jsou dámy, které prostě dovedou manipulovat bližními podle svého a vůbec kvůli tomu nemusí být čarodějnice ve smyslu vládnutí nadpřirozenými silami. A tahle z toho možná dělá tak trochu divadýlko, a má radost, jak jí to všichni baští. Umí využít každou shodu okolností, nebo vhodnou příležitost, a šikovně vzbudit pocit, že ona to přece říkala/věděla. Což někdy není nic těžkého, lidi jsou důvěřiví a někdy i naivní, naletí každému na všechno, a když je to v rodině, tak dvojnásob. No a s těmi kočkami - neštovice nelze způsobit ze dne na den, kouzlem. Prostě se děti někde nakazily a manžel od nich. Tím spíš bych nehlídala kočky a ježibabě bych sdělila, že valná většina lidských nemocí je na kočky přenosná, a že si tedy nemůžu vzít na svědomí hlídání jejích koček, když mám doma neštovice, a konec, žádné diskuze. Ostatně - co by to bylo za babičku, když kvůlivá kočkám by neváhala způsobit nemoc vlastním vnoučatům? Kde bysme to byli?!? Tedy v případě, že by to bylo možné, což není. Ale kdyby bylo, tím spíš bych babu hnala potěhem, poněvadž by si to plně zasloužila. Závěr - příliš mnoho nekonfliktnosti a submisivity škodí. A nechat se takhle vyplašit, to je opravdu na léčení, modlitby to nezachrání.

nadina 4. 5. 2015 | 20:52

Tchýně je evidentně hodně silná osobnost. Vy se, Petro, vyvíjíte, zrajete a její dominance vás trochu dusí. Není třeba v tom vidět hned černou magii. Rozhodně si nepěstujte vůči ní přehnaný respekt a zbytečnou podřízenost. S manželem si rozhodujte o zásadních věcech sami. Pak přejde i strach, který není na místě ve zdravých vztazích. Hlavu vzhůru a pokud máte chuť studovat, tak do toho!

tercikkk 4. 5. 2015 | 18:02

Moje maminka mi před lety řekla, že si zlomím nohu kvůli špatným botám a zlomila jsem si ji ještě ten večer..o jednom chlapci se zmínila, že nám nevydrží ani do švestek a opravdu nevydržel a nemyslím si, že by byla čarodějnice, i když jí ze srandy říkám, ať nic nepřivolává... A stejné to nejspíš bude u vás.. Spíš jen už něco zažila a díky bylinkám víc rozumí nemocem atd..pokud je hodně citlivá, tak může spoustu věcí asi i cítit, ale že by něco ovlivňovala, to asi ne..

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, prožíváte jedno z nejkrásnějších období roku. Profesně záříte jako hvězdy na nebi a po…