Komentáře k článku zpět na článek

Mata69 28. 5. 2014 | 20:43

Bohužel mám zkušenost s tím, že lidé z mého okolí a i hodně blízcí spáchali sebevraždu. Z těch bodů (příznaků) na ně sedí sotva jeden bod! Ve valné většině to nikdo nečekal.
A ještě jedna věc - pokud je člověk rozhodnutý sebevraždu spáchat, opravdu rozhodnutý (ne nějaká demonstračka) - udělá to a povede se mu to. Protože si to pojistí, aby se mu to povedlo. A paradoxně bude před tím vypadat líp, klidně bude i mluvit o budoucnosti. Ono se mu totiž v duši uleví, on totiž najde řešení a cestu ven.
Je to jen moje zkušenost. Jestli je příběh pravdivý, může jen hrdinka článku svou kamarádku vyslechnout, promluvit s ní a zkusit jí dovést k odborníkovi. Myslím psychologa. Ale ani to není záruka, že to k čemu bude.

niki.6 28. 5. 2014 | 17:12

Jelikož jsem si prošla podobným údobím, jen s jinou příčinou, dovolím si poznámku. Ať už je příběh skutečný nebo smyšlený, daná slečna si libuje v roli oběti, ona nechce nic měnit, chce si jen stěžovat. Pokud se nedostane na samotné dno a nerozhodne se sama pro život, žádná záchranná síť ji moc nepomůže.

Přečtěte si také

Horoskopy

Sobotní radovánky se budou odehrávat u vody. V případě nepříznivého počasí se nenecháte odradit a…