Bojujete s věčně zpoceným obličejem a nevíte, co s tím? Zkuste tyto triky! | Foto: iStock

Foto: iStock

Bojujete s věčně zpoceným obličejem a nevíte, co s tím? Zkuste tyto triky!

Potíte se v obličeji a obzvlášť v létě vás to obtěžuje? Make-up vám nevydrží, vypadáte stále uříceně a krůpěje potu vás štípou v očích? Pak byste měla vědět, že tento problém netrápí jen vás, a hlavně, že se s ním dá bojovat!

Pozor na pokrývky hlavy

Oblíbila jste si letní kloboučky a kšiltovky? Pak vám musíme s lítostí oznámit, že bude třeba se jich vzdát. Právě tím, že hlavu zakrýváte, blokujete tak jednu z odvětrávacích cest a zvýšené pocení obličeje je na světě. Pokud si něčím chcete clonit obličej, zvolte pouze kšilt. A bojíte-li se, že si spálíte pěšinku, nezapomeňte, že nejrůznější čelenky a šátky jsou v létě trendy! Navíc absorbují nadměrný pot, takže váš obličej nepřijde k úhoně. Pokud to počasí a situace dovolí, pomůže také nosit otevřené boty naboso.

Jak vám pomůže aktivní uhlí? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Lehká péče

Ne nadarmo se doporučuje, že byste na zimu a na léto měla mít odlišné pleťové krémy. V zimě uplatníte ty hutnější, které vaši pokožku ochrání před mrazy a vytvoří na obličeji neviditelný filtr, v létě naopak vaše pleť uvítá odlehčenou péči s gelovou či fluidní texturou, která umožní pokožce dýchat.

Pokračování 3 / 5

Pozor na make-up

Jste-li zvyklá běžně používat krém, podkladovou bázi, krycí make-up a ještě pudr, nemůžete se divit, že pleť v horkých měsících nemůže dýchat a vlivem ucpaných pórů se více potí. Na obličeji pak ze všech přípravků vzniká nevzhledná kaše, která nadělá víc škody než užitku. V létě je proto ideální spoléhat na přirozeně vypadající opálenou pokožku, kterou případně můžete doladit BB nebo CC krémem. Místo pudru mějte po ruce matující papírky, které vás snadno zbaví potu i mastnoty.

Pokračování 4 / 5

Pleťové mlhy a spreje

Tyto vynálezy jsou už několik sezón našimi zachránci. Pleťové spreje a mlhy mají dokonale osvěžující vlastnosti, jsou plné živin a minerálů a navíc krásně voní. Seženete je i v cestovním vydání, takže není problém mít je stále při ruce v kabelce. A co víc, jsou uzpůsobeny tak, že vám nepoškodí make-up.

Pokračování 5 / 5

Jste to, co jíte

Také jídlo a pití může mít vliv na zvýšené pocení. Vyvarujte se zejména kávy, která odvádí tekutiny z těla a zvyšuje pocení, a také soli, jež má stejný dopad. Kávu můžete občas nahradit čajem a slané chipsy zase oříšky. Nejezte ani pikantní nebo kořeněné potraviny. Česnek, cibule, pálivé papriky a pokrmy s chilli můžou pocení zhoršit.

Doporučujeme

Články odjinud