Bolek Polívka byl sesazen z valašského trůnu

6. 3. 2001
Bolek Polívka byl sesazen z valašského trůnu
Vzbouření valaši sesadili svého krále. Oznámil to iniciátor a zakladatel Valašského království Tomáš Harabiš.

Bolek Polívka byl sesazen z valašského trůnu

Vzbouření valaši sesadili svého krále. Oznámil to iniciátor a zakladatel Valašského království Tomáš Harabiš. Nic netušící Bolek ještě v sobotu přebíral Českého lva a zpráva o sesazení se k němu dostala v pondělí dopoledne. Oficiální Královská bula valašská opatřená pečetí mu bude doručena během středy.
Na pocity sesazeného krále si budeme muset počkat. Celé Valašské království je pouze velká legrace a tak by to měl i přijmout.
Ovšem podle slov Tomáše Harabiše je Bolek sesazen právě proto, že to Bolek bere moc vážně. S Bolkovou vážností je možné, že bude o trůn bojovat a vzpurné valachy potrestá.

Iniciátor svrhnutí krále Tomáš Harabiš k tomu řekl: "Myslím, že po korunovaci krále Boleslava I. ve Vsetíně to Bolek a lidé kolem něj začali brát až příliš vážně. Takového krále valaši nechtějí. My nechceme, aby konzuláty království byly na takových místech, jako je hotel Richmond v Karlových Varech. To není akce pro VIP, to je taková recese, která má pomáhat regionu a jeho rozvoji, cestovnímu ruchu, kultuře. Dnes mám pocit, že se vše ubírá směrem, kterým jít nechceme. Proto jsme reagovali takhle - pokud to Bolek bere pořád jako legraci, vezme tak i své sesazení. Pokud to vezme vážně, sám ukáže, jak to je."

Nový král zatím zvolen nebyl, mělo by se tak stát na velkém rytířském turnaji již letos.

Text oficiální královské buly:

Královská bula valašská
SESAZENÍ KRÁLE BOLESLAVA I. Z TRŤNU VALASKÉHO

Vážený samozvaný Boleslave takzvaný První a Dobrotivý a teď už bývalý králi valaský.

Dle §1 listiny práv a svobód Valaského královstvjá "Když sa ti něco nelúbí, řekni to na plnú hubu a hlúpému příkazu sa vyhni" a dle starých tradic, kdy co dějiny pamatujú, si Valaši, národ nebojácný a svobodomyslný, vždy vládli sami a ani před vrchnosňú a ani králem sa nehrbili,

Sme samy SVOBODNÍ VALAŠI aj VALAŠKY rozhodli s okamžitú platnosňú sesadit z trúnu valaského Tebe a všeckých tvojích rádcúv a pazgřivcúv, keří v cizím žoldu enem škodu na Valaském královstvjú páchajú.

- Oceňujem velmi jaký si dobrý herec a klaun avšak jako král valaský ses začal míšaň mezi otruby, s hlupými sa radiň, bohatým šmajchlovaň a mocným pochlebovaň, cizím peřím sa jako páv honosiň, číms porušil všecky valaské zákony a tož ňa stihnúl náš trest.

- Nemožú nám vládnúň ludé, keří enem sebe hleďá a o blaho ostatních nic nedbajú, do práv a svobód Valachú svobodných zle zasahujú.

Poučeni z historických zkušeností s králem českým Janem Lucemburským, kerýž sa též enem o svoje staral a královstvjá nic nedbal, hledíme do budúcnosti s obavú, že i Ty svým konáním jemu podobný, naše královstje na mizinu přivedeš.

A proto, než sa tak stane, Ti my SVOBODNÍ VALAŠI poslušnost vypovídáme a rebéliu vyhlašujém.

Tuto našu vúlu vem na vědomí a podla teho sa zařiď.

Dáno na I. Strážním hradu Valaského královstvjá Štramberské Trúbě

Léta Páně 2001 - roku 1 letopočtu Nových časú Valaského království

Tomáš Harabiš z Frenštáta - ten co Valaské královstvje vymyslel a založil
Pavel Černý - správce I. Strážního hradu Valaského královstvjá Štramberské Trúby
Kateřina Kučová
Dagmar Gábová z Valaského Meziříča
Gabriela Valjentová
Svatopluk Čech
Jaroslav Pávek z Hostašovic
Karel Mikuš
Kateřina Konečná
Lenka Moravcová
Lenka Procházková
Atd.

autor: Michal
 zdroj: Valašské království

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Lednové období je pro vás jako stvořené a cítíte se naprosto skvěle i v druhé polovině měsíce. Máte prima pracovní zázemí, a pokud hledáte nové místo, tak se konečně rozhoupejte. I ve…

Nejčtenější články

Doporučujeme