Bolek Polívka: Chtěl studovat biologii, málem emigroval, stále je v pubertě

5. 3. 2021
Moravák tělem i duší často sklízí ovace ještě dřív, než vstoupí na pódium. Herec, recesista, mim, dramatik a scénárista Bolek Polívka, který ztvárnil řadu nezapomenutelných divadelních a filmových rolí, je totiž autorem mnoha hlášek, které doslova zlidověly. Sám často říká, že v huntování vlastního těla by mohl být světový šampion a že luxus mít pro každé ze svých dětí jinou matku si může dovolit jen málokdo.

Král klaunů z Vizovic

Bolek se narodil v roce 1949 ve Vizovicích na Valašsku do rodiny, která měla k divadlu blízko. Jeho otec Jaroslav pracoval jako drogista v místní lékárně a ve volném čase ochotničil v divadelním souboru. Jeho snem prý bylo stát se profesionálním hercem nebo divadelníkem, ale rodina o tom nechtěla ani slyšet. Dokonce údajně najala potulného komedianta, který mu vysvětlil, že má na profesionální divadlo příliš slabý hlas.

O sny stát se hercem tedy Bolkův otec sice přišel, ale o nadšení pro divadlo nikoli. Už jako malého kluka brával s sebou Bolka na zkoušky mezi ochotníky a k první divadelní roli díky tomu přišel už jako čtyřletý. Symbolicky ji odehrál s červeným klaunským nosem, který se následně stal jeho celoživotním poznávacím znamením.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na víkend si naplánujte činorodou aktivitu a pohybujte se venku na čerstvém vzduchu. I přes všechny zákazy a doporučení si najdete plnohodnotný způsob strávení volna. Vyrazte třeba na…