Bolesti kloubů, pálení žáhy: 8 obtíží, které mohou způsobovat rajčata

16. 9. 2019
Rajčata bereme jako super zdravou zeleninu. Samé vitaminy, minerální látky a spousta antioxidantů. Podle odborníků stačí zkonzumovat denně tři sta gramů rajčat a pokryjeme tím téměř celou denní dávku vitaminu C. Ovšem každá potravina, a tedy i rajče, může mít některé nepříjemné vedlejší účinky. Trápí vás následující obtíže, u kterých pořád marně pátráte po příčině? Co když jsou na vině rajčata?

Všeho s mírou

Nechceme brojit proti konzumaci rajčat, ale zrovna konec léta a začátek podzimu je obdobím, kdy vrcholí sklizeň rajčat na zahrádce a mnozí z nás jedí tyto plody horem dolem a pomalu je mají i na sladko ke kávě. Přitom když něčeho konzumujeme příliš, i když je to sebezdravější, můžeme si způsobit problém. Máte-li některé potíže, které popisujeme níže, pak zkuste ze své stravy na zhruba čtyři týdny rajčata vyloučit a uvidíte, jak bude vaše tělo reagovat.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Vyhraňte si prostor pro rodinné štěstí. Vaši blízcí potřebují cítit blízkost a podporu. Naštěstí s tím nemáte problém a věnujete jim spoustu času. Hodně energie byste měly směrovat k…