Bolí vás žaludek, hubnete? Možná máte gastritidu. Co s ní dělat?

10. 12. 2018
Bolí vás žaludek, hubnete? Možná máte gastritidu. Co s ní dělat?
Nechutná vám nebo se cítíte i po malém jídle plní? Bolí vás žaludek a máte pořád pocit, že vám oběd „nesedl“? Není vyloučené, že jde o gastritidu, zánět žaludeční sliznice, který může přerůst v chronický. Někdy probíhá bez příznaků, ale dost často jsou pro něj typické symptomy, které by vás měly varovat. Co všechno může gastritidu vyvolat a jak ji zvládnout?

Příčiny gastritidy

Zánět žaludku neboli gastritidu může způsobit strava, která je příliš kořeněná, přejídání se nebo časté užívání nesteroidních antirevmatik typu brufen nebo diclofenac. Tyhle léky vyvolávají zánět žaludeční sliznice, protože snižují schopnost bránit se samonatrávení žaludeční kyselinou. Mnohem častěji je ale gastritida způsobená specifickým mikrobem Helicobacterem pylori. Ten proniká ochrannou vrstvou žaludeční sliznice a vyvolává zánět, což vede nejen ke gastritidě, ale i k žaludečním vředům.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nemáte náladu někoho kritizovat, a proto se ani nechcete pouštět do debat, které by mohly skončit hádkou. Nechce si svůj názor pro sebe, budete mít klid. S nadřízeným jste nyní jedna ruka,…

Nejčtenější články

Doporučujeme