Boris Rösner: Navenek rváč, uvnitř romantik s vášní k ženám i divadlu

25. 1. 2019
Boris Rösner: Navenek rváč, uvnitř romantik s vášní k ženám i divadlu
Dnes 25. ledna by oslavil osmašedesáté narozeniny. Dožil se ale pouhých pětapadesáti let. Příčinou smrti byla sice rakovina plic, ale on sám možná uvnitř tušil, že se stejně nedožije vysokého stáří. Jeho prapředek byl totiž rytíř, který probodl v souboji švagra kvůli milence. To nemohla překousnout manželka a proklela svého muže i potomky s tím, že nikdo z nich se nesmí dožít více než pětapadesáti let! Tolik onomu rytíři tehdy bylo.

Divadlo měl v genech

Tohle rodinné prokletí se splnilo do puntíku. Jeho otec zemřel v devětačtyřiceti letech, matka v třiapadesáti, Borisovi bylo pětapadesát. On sám mnohokrát prohlašoval, že tam nahoře musí něco nebo někdo existovat, kdo nás hlídá, nakopává či řídí. A taky věřil na osud.

Narodil se 25. ledna 1951 v Opavě do umělecké rodiny. Původně se očekávalo narození holčičky, která se měla jmenovat Doris, ale narodil se kluk. Chlapecké jméno pak vzniklo zcela jednoduše – jen se vyměnilo první písmenko. Už od malička bylo jasné, že se divadlo stane jeho osudem. Matka byla herečka a tančila, otec byl skladatel a dirigent Mirko Čech, babička operetní pěvkyně. Geny se nedaly zapřít.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je až do konce týdne v úžasném sextilu s Marsem a vytváří ideální půdu pro dosažení velkých věcí. Nejzajímavější skutečnosti se odehrají v profesní sféře, která hraje poslední dny…

Nejčtenější články

Doporučujeme