Aboutyou.cz, 1529 Kč Foto: Archiv firem

Aboutyou.cz, 1529 Kč Foto: Archiv firem

Aboutyou.cz, 2029 Kč Foto: Archiv firem
Answear.cz 1099 Kč Foto: Archiv firem
Answear.cz, 1399 Kč Foto: Archiv firem
Astratex.cz, 1099 Kč Foto: Archiv firem
40
Fotogalerie

Boubelky, za křivky se nestyďte: Tyto jednodílné plavky vám budou slušet!

Plavková sezona se nezadržitelně blíží a na hubnutí už moc času nezbývá. Pokud nejste se svojí postavou spokojená, ale je vám jasné, že do dovolené s tím nic neuděláte, není třeba se trápit. Stačí zvolit správné plavky! V jakých budete vypadat skvěle i s kily navíc?

Vybrat plavky pro plnoštíhlou postavu s bujnými křivkami, které chcete zakrýt, není jen tak. Naštěstí módní trh už v dnešní době myslí i na ženy, kterým byly dopřány oblé tvary, a pokud je chcete schovat, není to problém, obzvlášť když jsou v kurzu jednodílné plavky.

Skvěle fungují střihy s řasenou látkou na bříšku, které schovají leckterý nedostatek. V nabídce jsou také plavky, které mají stahovací vlastnosti, takže vám opticky pár centimetrů uberou. Obecně platí pravidlo, že tmavé barvy zeštíhlují, nemusíte se však bát ani barev. Důležité je, v čem se cítíte dobře.

Jak nosit plavky v běžném outfitu? Podívejte se na video:

Ozdobný prvek v podobě volánků není žádnou novinkou a ani letos se bez něj trendy kousky neobejdou. Dokážou totiž ze zdánlivě obyčejných plavek udělat něžný, elegantní a ženský prvek, který nikdo nepřehlédne.

„Velkým plusem této ozdoby je, že si ji mohou dovolit dívky a ženy všech tvarů a typů postavy. Padnou baculkám, hubeným laňkám i menším postavám,“ říká Erika Poštolková, módní expertka z Bezvasport.cz. Volánky jsou trefou do černého, pokud chcete zdůraznit klíční kosti, linii pasu, menší i větší poprsí. Pořiďte si plavky zdobené ve výstřihu, na ramínkách nebo na bocích. Jen pozor, pokud na některou část těla naopak nechcete upínat pozornost, volánkům v té oblasti se vyhněte.

O plavky je také třeba správně pečovat, aby vám vydržely co nejdéle. Před prvním použitím je vyperte ve vlažné vodě, poté je nechte uschnout ve vodorovné poloze. Košíčky podložte ručníkem či bavlněnou utěrkou, aby držely tvar.

Po koupání mokré plavky zabalte ideálně do ručníku či utěrky. „V igelitovém sáčku se chlor i sůl snadněji zažerou do vláken a mohou je poničit. Po příchodu domů plavky ihned vybalte,“ říká Zdeňka Sahulová z e-shopu Astratex.cz

Ať už jste se koupala v bazénu, moři nebo českém jezeře, vždy po příchodu domů je dobré plavky přeprat, abyste je zbavila nečistot, jako je chlor, písek, sůl a podobně. Perte je v čisté vodě, nebo přidejte mýdlo s neutrálním pH. Nepoužívejte aviváž, která negativně ovlivňuje pružnost vláken. Sušte je ideálně na vzduchu ve vodorovné poloze. Vyhněte se přímému slunci, sušičce i radiátorům, plavky nežehlete. Přímé působení vysokých teplot narušuje strukturu materiálu i barvu.

Doporučujeme

Články odjinud