Boura a Mayerová chtěli na westernu zůstat utajeni

25. 7. 2002
Boura a Mayerová chtěli na westernu zůstat utajeni
Když se jednoho červencového dne nečekaně objevili mezi návštěvníky westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem televizní moderátoři Slávek Boura a Markéta Mayerová, prohlašovali naivně, že jsou tu na dovolené a že chtějí zachovat přísné inkognito.

Boura a Mayerová chtěli na westernu zůstat utajeni

Když se jednoho červencového dne nečekaně objevili mezi návštěvníky westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem televizní moderátoři Slávek Boura (38) a Markéta Mayerová (35), prohlašovali naivně, že jsou tu na dovolené a že chtějí zachovat přísné inkognito.

To jim však vydrželo asi půl hodiny a nepomohlo jim ani maskování do westernových šatů. A pak už se jenom podepisovali a podepisovali a podepisovali�
Když přišlo za Slávkem Bourou, který zrovna seděl v herně Bonanza a diskutoval s traperem Jezevcem o kvalitě místních koní a žen, asi páté dítě z nedalekého westernového tábora s žádostí o podpis, zeptal se moderátor opatrně: "Kolik vás ještě na tom táboře je?"
Ani Markéta Mayerová, které to ve westernových šatech nesmírně slušelo, neunikla všudypřítomným lovcům autogramů a neodbytným fotoaparátům turistů. "Cítila jsem se v těch šatech jako doma. Mám pocit, že jsem v té době určitě žila, protože mi jejich nošení připadalo zcela přirozené a normální," pravila Markéta.

Klepněte pro větší obrázek

Oba si svůj pobyt na moravském Divokém západě velice pochvalovali. "Naprosto mne dostala úžasná atmosféra, která v Šiklově mlýně vládne," řekla tiskové agentuře Korzo Markéta Mayerová. "Vzhledem k tomu, že jsme měli možnost nakouknout i do zákulisí westernového městečka, oceňuji entuziazmus a obrovské nadšení týmu lidí, kteří pečují o návštěvníky a vytvářejí pro ně program. Člověk si tady skutečně odpočine a zapomene na všechny starosti."
"Byl jsem opravdu překvapen a potěšen vynikající, uvolněnou atmosférou, kterou jsme tu obklopeni," přidal se Slávek Boura. "A kromě toho si odnáším i nevídané zážitky: například jsem ještě nikdy neviděl koně, ležícího na zádech s nohama vztyčenýma jako pes, kterého nám tu předvedl neuvěřitelný znalec koní Henri Špánik. Dalším nezapomenutelným zážitkem byl pro mě bar U hrobníka. Tam mne dostal, nehledě na slovy nevylíčitelnou dobovou atmosféru, především kapalný dusík, vytvářející ve sklenici představu pekla."

Westernové městečko však učarovalo i čtrnáctiletému Markovi a desetiletému Martinovi, Slávkovým synům z prvního manželství. "Největším překvapením pro mě bylo, že Marek se probudil z letargie a po našem odjezdu z městečka prohlásil, že tam chce na brigádu," prozradil Korzu Slávek Boura. "Je to velký převrat v jeho dosavadním čtrnáctiletém životě, protože dosud pro něj existoval jenom fotbal a zbytek svého času trávil ve světě počítačových her. Teď poprvé jsem slyšel, že by chtěl pracovat."
I dvouletá Agátka, o kterou pečovala maminka Markéta, se v rámci možností tvářila spokojeně - a tak se oběma moderátorům vůbec nechtělo odjíždět. Však se také domluvili, že se do Šiklova mlýna vrátí - a to hned v sobotu 27. července na Velkou noční ohňovou show, kde Henri Špánik se svými jezdci-kaskadéry předvádí s koňmi věci málem neuvěřitelné.

zdroj: Korzo
foto: Korzo - Markétě Mayerové to ve westernových šatech moc slušelo. Co do oblečení, pozadu nezůstali ani manžel Slávek a dcerka Agátka.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Už dlouho jste nebyli tak spokojení jako dneska. Zdá se vám, že je všechno snadnější. Určitě to bude tím, že už si vás nedobírá nadřízený a na pracovišti vládne pohoda. Do ničeho se však…

Nejčtenější články

Doporučujeme