Boura a Mayerová chtěli na westernu zůstat utajeni

25. 7. 2002
Boura a Mayerová chtěli na westernu zůstat utajeni
Když se jednoho červencového dne nečekaně objevili mezi návštěvníky westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem televizní moderátoři Slávek Boura a Markéta Mayerová, prohlašovali naivně, že jsou tu na dovolené a že chtějí zachovat přísné inkognito.

Boura a Mayerová chtěli na westernu zůstat utajeni

Když se jednoho červencového dne nečekaně objevili mezi návštěvníky westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem televizní moderátoři Slávek Boura (38) a Markéta Mayerová (35), prohlašovali naivně, že jsou tu na dovolené a že chtějí zachovat přísné inkognito.

To jim však vydrželo asi půl hodiny a nepomohlo jim ani maskování do westernových šatů. A pak už se jenom podepisovali a podepisovali a podepisovali�
Když přišlo za Slávkem Bourou, který zrovna seděl v herně Bonanza a diskutoval s traperem Jezevcem o kvalitě místních koní a žen, asi páté dítě z nedalekého westernového tábora s žádostí o podpis, zeptal se moderátor opatrně: "Kolik vás ještě na tom táboře je?"
Ani Markéta Mayerová, které to ve westernových šatech nesmírně slušelo, neunikla všudypřítomným lovcům autogramů a neodbytným fotoaparátům turistů. "Cítila jsem se v těch šatech jako doma. Mám pocit, že jsem v té době určitě žila, protože mi jejich nošení připadalo zcela přirozené a normální," pravila Markéta.

Klepněte pro větší obrázek

Oba si svůj pobyt na moravském Divokém západě velice pochvalovali. "Naprosto mne dostala úžasná atmosféra, která v Šiklově mlýně vládne," řekla tiskové agentuře Korzo Markéta Mayerová. "Vzhledem k tomu, že jsme měli možnost nakouknout i do zákulisí westernového městečka, oceňuji entuziazmus a obrovské nadšení týmu lidí, kteří pečují o návštěvníky a vytvářejí pro ně program. Člověk si tady skutečně odpočine a zapomene na všechny starosti."
"Byl jsem opravdu překvapen a potěšen vynikající, uvolněnou atmosférou, kterou jsme tu obklopeni," přidal se Slávek Boura. "A kromě toho si odnáším i nevídané zážitky: například jsem ještě nikdy neviděl koně, ležícího na zádech s nohama vztyčenýma jako pes, kterého nám tu předvedl neuvěřitelný znalec koní Henri Špánik. Dalším nezapomenutelným zážitkem byl pro mě bar U hrobníka. Tam mne dostal, nehledě na slovy nevylíčitelnou dobovou atmosféru, především kapalný dusík, vytvářející ve sklenici představu pekla."

Westernové městečko však učarovalo i čtrnáctiletému Markovi a desetiletému Martinovi, Slávkovým synům z prvního manželství. "Největším překvapením pro mě bylo, že Marek se probudil z letargie a po našem odjezdu z městečka prohlásil, že tam chce na brigádu," prozradil Korzu Slávek Boura. "Je to velký převrat v jeho dosavadním čtrnáctiletém životě, protože dosud pro něj existoval jenom fotbal a zbytek svého času trávil ve světě počítačových her. Teď poprvé jsem slyšel, že by chtěl pracovat."
I dvouletá Agátka, o kterou pečovala maminka Markéta, se v rámci možností tvářila spokojeně - a tak se oběma moderátorům vůbec nechtělo odjíždět. Však se také domluvili, že se do Šiklova mlýna vrátí - a to hned v sobotu 27. července na Velkou noční ohňovou show, kde Henri Špánik se svými jezdci-kaskadéry předvádí s koňmi věci málem neuvěřitelné.

zdroj: Korzo
foto: Korzo - Markétě Mayerové to ve westernových šatech moc slušelo. Co do oblečení, pozadu nezůstali ani manžel Slávek a dcerka Agátka.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Hned ráno se budete cítit naprosto skvěle a dobrá nálada bude pokračovat až do pozdějších hodin. V práci na sebe upozorníte pílí a svědomitostí. Do placu přidáte i smysluplné nápady.…

Nejčtenější články

Doporučujeme