Život plný lásek aneb Kdo byli milenci Boženy Němcové

17. 1. 2021
Česká televize uvádí seriál Božena o životě Boženy Němcové s Aňou Geislerovou v hlavní roli (mladinkou Boženu hraje Anna Kameníková). A ukazuje se, jak málo víme o naší zřejmě nejslavnější spisovatelce. Jaká byla tato nekonvenční žena, kterou se snažili zkrotit její rodiče i manžel a proč ji muži tak milovali?

Seriál o Boženě Němcové

Babička, V zámku a podzámčí nebo Divá Bára jsou všem známá díla a snad každý ví, že jejich autorkou je první česká spisovatelka Božena Němcová. Málokdo však už ví, jaká to byla žena, jaký měla život a jak se vyrovnávala se svou dobou. Poznejte s námi Boženu Němcovou také trochu jinak, než jak ji znáte ze školních lavic. Poznejte ji jako silnou ženu se svými názory, jako matku, manželku a milenku. Možná vás některá fakta překvapí natolik, že už o ní nebudete uvažovat pouze jako o spisovatelce a povinné četbě, ale utvoříte si na ni zcela nový pohled.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V posledních dnech jste zamyšlení a plně se soustředíte na práci. Už nestrpíte ponížení ze strany šéfa ani posměch od kolegů. Chcete jim ukázat, že jste jedničky a nepotřebujete vodit za…

Nejčtenější články

Doporučujeme