Božská Julie

31. 5. 2005
Božská Julie
Život je jedno velké jeviště, na kterém Julia hraje hlavní roli. Na jevišti hraje stejně jako v životě, svou masku primadony nikdy neodkládá. Změní se v náruči mladičkého obdivovatele? Annette Bening září po boku Jeremyho Ironse v komediálním dramatu „Božská Julie“.

Film natočený podle románu W. Somerset Maughama „Theatre“ adaptoval držitel Oskara, Ronald Harwood (Pianista). Opojná kombinace rozpustilé komedie a bolestného drama, v hlavní roli Annette Bening jako půvabná a okouzlující herečka Julia Lambert pod režijním vedením Istvána Szabó.

V Londýně 1938 je Julia Lambert na vrcholu - jak po fyzické stránce, tak i z hlediska kariéry. Její úspěšná divadelní kariéra a její manželství s pohledným impresáriem Michaelem Gosselynim (Jeremy Irons) pomalu zabředává do šedi běžných dnů a přestává ji naplňovat. Julia touží po změně, rozruchu a jiskření. Znenadání vstoupí do jejího života Tom Fennell (Shaun Evans), mladší muž, který je jejím velikým obdivovatelem. Tomova bezprostřednost a nadšení jsou pro Julii neodolatelné, a tak se rozhodne podat tomuto vášnivému dobrodružství, který je nejlepším lékem na krizi středního věku. Život se pro ni stane najednou zajímavější a vzrušující, dokud se ji mladý milenec nepokusí bezcitně degradovat do vedlejší role. Ale jednoho večera Julia všechny přesvědčí, že je daleko lepší herečka, než si mohou představit.

Hrají: Annette Bening (Julia Lambert) Jeremy Irons (Michael Gosselyn) Shaun Evans (Tom Fennell) Bruce Greenwood (Lord Charles) Miriam Margolyes (Dolly de Vries) Juliet Stevenson (Evie)

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Úterní maraton v práci vám vůbec nevadí, ba právě naopak se s náročnými úkoly hravě poperete. Každý z nich pro vás představuje výzvu. Dáte na frak všem kolegům, kteří si z vás utahovali.…

Nejčtenější články

Doporučujeme