Božská Julie

31. 5. 2005
Božská Julie
Život je jedno velké jeviště, na kterém Julia hraje hlavní roli. Na jevišti hraje stejně jako v životě, svou masku primadony nikdy neodkládá. Změní se v náruči mladičkého obdivovatele? Annette Bening září po boku Jeremyho Ironse v komediálním dramatu „Božská Julie“.

Film natočený podle románu W. Somerset Maughama „Theatre“ adaptoval držitel Oskara, Ronald Harwood (Pianista). Opojná kombinace rozpustilé komedie a bolestného drama, v hlavní roli Annette Bening jako půvabná a okouzlující herečka Julia Lambert pod režijním vedením Istvána Szabó.

V Londýně 1938 je Julia Lambert na vrcholu - jak po fyzické stránce, tak i z hlediska kariéry. Její úspěšná divadelní kariéra a její manželství s pohledným impresáriem Michaelem Gosselynim (Jeremy Irons) pomalu zabředává do šedi běžných dnů a přestává ji naplňovat. Julia touží po změně, rozruchu a jiskření. Znenadání vstoupí do jejího života Tom Fennell (Shaun Evans), mladší muž, který je jejím velikým obdivovatelem. Tomova bezprostřednost a nadšení jsou pro Julii neodolatelné, a tak se rozhodne podat tomuto vášnivému dobrodružství, který je nejlepším lékem na krizi středního věku. Život se pro ni stane najednou zajímavější a vzrušující, dokud se ji mladý milenec nepokusí bezcitně degradovat do vedlejší role. Ale jednoho večera Julia všechny přesvědčí, že je daleko lepší herečka, než si mohou představit.

Hrají: Annette Bening (Julia Lambert) Jeremy Irons (Michael Gosselyn) Shaun Evans (Tom Fennell) Bruce Greenwood (Lord Charles) Miriam Margolyes (Dolly de Vries) Juliet Stevenson (Evie)

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nekuká-li kukačka před svatým Janem, bude neúrodný rok, jak říká stará pranostika. Proto nebude od věci, když si vyjdete se svým miláčkem někam do přírody. Když se zaposloucháte do jejího…

Nejčtenější články