Božská Marilyn: Kolik mužů prošlo její postelí?

13. 7. 2012
Božská Marilyn: Kolik mužů prošlo její postelí?
5. srpna 2012 uplyne přesně 50 let od chvíle, kdy takřka celý svět oblétla šokující zpráva: „Marilyn Monroe zemřela“. Vlna smutku následně zasáhla nejen její fanoušky, ale i řadu mužů, kterým během svého krátkého života zkřížila cestu. Pojďme si je představit.

Marilyn Monroe, vlastním jménem Norma Jeane Mortenson, se narodila 1. června 1926 v americkém Los Angeles. Její krátký, avšak o to více intenzivní život, se nevyvíjel příliš šťastně již od samého počátku. Otce nikdy nepoznala a její psychicky nemocná matka v době jejího dospívání skončila v léčebně pro duševně choré. Z tohoto důvodu putovala mladá Marilyn z jedné pěstounské rodiny do druhé, až byla nakonec umístěna v losangeleském sirotčinci, ve kterém žila celé dva roky.

Ze sirotčince se dostala v roce 1942 ve svých 16 letech, za což vděčila sňatku s Jamesem Doughertym. Jejich manželství bylo zpočátku šťastné, avšak 2. světová válka zapříčinila, že James musel narukovat k námořnictvu. Mladá Marilyn, která v jeho nepřítomnosti pracovala v továrně na padáky, nesla jejich odloučení velmi těžce. Právě to byl jeden z důvodů, proč manželství v roce 1946 skončilo rozvodem.

Dalším důvodem jejich rozvodu byla i skutečnost, že James svou ženu příliš nepodporoval v jejích ambicích prorazit v showbyznysu. Na sklonku manželství s Jamesem se Marilyn seznámila s fotografem Davidem Connoverem, kterému se obecně připisuje její objevení. Právě on stál na úplném počátku její kariéry.

James Dougherty

Druhým manželem svůdné Marilyn se stal slavný baseballový hráč italského původu Joe DiMaggio. S ním se seznámila v roce 1952 a od té doby se jí nepřestal dvořit. Jeho snaha nevyšla nazmar a o dva roky později stáli spolu před oltářem. Přestože jejich vztah začal romanticky a Marilyn Joea milovala, jejich manželství se velmi rychle pokazilo. Joe byl totiž podobné povahy, jako její předchozí manžel James. Nejraději by ji viděl v roli ženy v domácnosti a nutil ji, aby se vzdala kariéry. Navíc se z něj vyklubal domácí tyran a chorobný žárlivec, který neváhal svojí ženu uhodit i na veřejnosti. Není proto divu, že manželství Marilyn s Joem trvalo pouhých 9 měsíců a že skončilo v témže roce, ve kterém začalo. Joe se poté už nikdy neoženil.

Marilyn se svým druhým manželem Joem DiMaggiem

V období před rozvodem s DiMaggiem byl Marilynou jedinou oporou její neméně slavný přítel Frank Sinatra. Zpěvák a herec, kterému se ve stejné době hroutilo manželství s herečkou Avou Gardner, pomáhal Marilyn překonat toto těžké období a nabídl jí i dočasné přístřeší. Jejich přátelství se postupem času čím dál více prohlubovalo, až postupně vyústilo ve vášnivý milenecký vztah. V roce 1961 jej však Sinatra ukončil kvůli jiné ženě, herečce a tanečnici Julietě Prowse.

Mezitím však řekla potřetí své „ano“ hollywoodskému scénáristovi a dramatikovi Arthurovi Millerovi. Oddáni byli v roce 1956, ale jak se po čase ukázalo, tak ani toto manželství nebylo příliš dobrou volbou. Arthur byl zcela jiný typ osobnosti než jeho předchůdci. Byl introvertní povahy a rád trávil čas o samotě, aby se mohl soustředit na svoji tvorbu. Marilyn jeho uzavřenost těžce nesla a patrně proto se uchylovala k románkům se Sinatrou. Cesty této nesourodé dvojice se definitivně rozešly v roce 1961.

Marilyn a Arthur Miller

Další pikantní vztah se zrodil mezi Marilyn a hercem Yvesem Montandem během natáčení filmu Pojď, budeme se milovat. Románek však skončil společně s koncem natáčení, kdy se Montand vrátil zpět ke své ženě Simone Signoret.

Nesmíme však zapomenout na toho nejznámějšího a nejslavnějšího muže, který se v životě Marilyn objevil. Nebyl jím nikdo jiný, než 35. prezident Spojených států John F. Kennedy. Jejich vztah trval několik let a byl celou dobu přísně utajován. Zpráva unikla na veřejnost až krátce poté, co Marilyn v květnu 1962 náhle opustila natáčení, aby zazpívala na oslavě prezidentových 45. narozenin v newyorském Madison Square Garden.

O necelé tři měsíce později byla doma nalezena mrtvá. Jako příčina smrti byla uvedena otrava barbituráty (léky na spaní a zklidnění). Okolnosti její smrti jsou však dodnes zahaleny pochybnostmi stejně tak, jako vražda jejího nejslavnějšího milence o 15 měsíců později.

V životě Marilyn Monroe se vystřídala celá řada mužů, avšak opravdovou a stálou lásku, po které tolik toužila, bohužel nikdy nenašla.

Čtěte více: Kde se tajně scházela Marilyn Monroe s prezidentem Kennedym?

Foto: Profimedia.cz

Frank Sinatra

Yves Montand

Prezident John F. Kennedy

Scéna z posledního a nedotočeného filmu "Something's Got to Give"

Marilyn Monroe

Nahota (nejen) před kamerou nedělala Marilyn sebemenší problém

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepolevujte ze svých nároků a vyburcujte se k ještě lepším výkonům. Jen tak se dostanete opět na hvězdnou dráhu. Kariéra sice stagnuje, ale nadřízený vám plně věří. Stačí přijít s dalším…

Nejčtenější články

Doporučujeme