Párkrát do roka to prostě bez bramboráků nejde Foto: iStock

Párkrát do roka to prostě bez bramboráků nejde Foto: iStock

Co zkusit bramboráky z batátů? Foto: iStock
Bramboráky jdou dělat i řepy Foto: iStock
Bramboráky můžete smažit na sádle, oleji nebo péct nasucho v troubě Foto: iStock
V Německu jedí bramboráky i nasladko, například s jablečným pyré Foto: iStock
5
Fotogalerie

Bramborák, česká klasika: Tradiční, batátové i se zeleninou

Obyčejné české jídlo, které je snadné a všichni se po něm můžeme utlouct! Bramboráky se dají připravit hned na několik způsobů, třeba ze sladkých batátů nebo můžete do bramborové směsi přidat kousek slaniny.

Klasický bramborák

Známý a obyčejný, ale dozlatova smažený bramborák s křupavou kůrkou, který provoní vaši kuchyň a všechny nasytí, přitom ani nezabere tolik času. Recept na klasický bramborák najdete zde.

Batátové bramboráky

Nedávno se na našem trhu objevily sladké brambory, batáty, tak pokud chcete zkusit něco nového s nasládlou chutí, batátové bramboráky jsou jasná volba. Recept na batátové bramboráky najdete zde.

Bramborák z chleba

Křupavý bramborák z chleba? Proč ne, bramboráky jsou syté a nemusíte trávit den strouháním brambor. Recept na bramboráky z chleba najdete zde.

Bramboráky se slaninou

K našim typickým bramborákům přidáme ještě něco, co máme rádi, slaninu. Slanina provoní celý bramborák uzenou masovou chutí, do které si s radostí kousnete. Recept na bramborák se slaninou najdete zde.

„Řepáky“: bramboráky z červené řepy

Příjemnou změnou jsou „bramboráky“ z červené řepy, nejenže mají pěknou barvu, ale jsou i o něco zdravější než brambory. Recept na řepáky najdete zde.

VIDEO: Udělejte si o něco zdravější bramboráky.

Doporučujeme

Články odjinud