Bratři Ebenové - nové album

14. 10. 2002
Bratři Ebenové - nové album
Po sedmi letech nové album - po dvanácti letech opět společně na podiu. Při příležitosti vydání nového alba "Já na tom dělám" se BRATŘI EBENOVÉ rozhodli uspořádat krátké koncertní turné.

Dlouhých sedm let si všichni příznivci BRATRŮ EBENŮ museli počkat na nové album. To je konečně zde a nutno podotknout, že v případě novinkové desky Já na tom dělám se přísloví o trpělivosti přinášející růže naplnilo stoprocentně.

Ještě delších 12 let si musel každý, kdo se rád nechá unést poetickými texty a nezaměnitelnými melodiemi Bratrů Ebenů, počkat, než zaslechne písně z podia. Naposledy spolu Bratři Ebenové živě vystupovali v roce 1990. Stejně jako na nahrávání minulé desky "Tichá domácnost" si ke spolupráci přizvali zkušené muzikanty z kapely Etc-kytaristu Pavla Skálu, baskytaristu Jiřího Veselého, bubeníka Jiřího Zelenku a jazzového kontrabasistu Jaromíra Honzáka.

Tři bratři Kryštof (24. 12. 1954), Marek (18. 12. 1957) a David (6. 1. 1965) synové skladatele Petra Ebena a synovci Ilji Hurníka, vytváří spojením Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu ojedinělý ebenovský sound, obohacený dalšími nástroji. Již koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. "Hodně jsme poslouchali Franka Zappu, David měl rád jazz, zvláště když pak v patnácti přišel na konzervatoři do styku se spoustou jazzmenů. Nám se v podstatně nestalo, že by jeden poslouchal něco, co ten druhý nesnášel," říká Marek. Nakonec jediný z bratří, David, vystudoval muziku na konzervatoři (nyní se věnuje své skupině Schola Gregoriana Pragensis). Z Marka se stal herec a moderátor, Kryštof je matematik.

Nové album Já na tom dělám na předešlé album Tichou domácnost navazuje poetikou i v obsazení hostů. Iva Bittová si tentokrát zazpívala sólový part v písni Vidíš, Vidíš, zatímco nový host Jiří Schmitzer se ztotožnil s hlavním hrdinou skladby Sprostý chlap.

V rámci turné proběhne 5 koncertů. Bude zahájeno 25.10.2002 v Plzni (Dům kultury Inwest-K), dále bude pokračovat v sobotu 26.10.2002 v působišti Ivy Bittové v Lelekovicích (Sokolovna Na Skalce), kde Iva Bittová vystoupí jako host. V neděli 27.10.2002 proběhne koncert v Olomouci v sále Moravské Filharmonie - Reduta a v pondělí 28.10.2002 v Brně v klubu Fléda opět se vzácným hostem Ivou Bittovou. V neděli 10.11.2002 v Praze v Divadle Na Fildlovačce proběhne křest alba Já na tom dělám s mnoha hosty Vstupenky bude možné zakoupit v distribučních sítích Ticketstream, na internetových stránkách www.bratriebenove.cz a místních předprodejích.

zdroj: www.joesgarage.cz www.bratriebenove.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Užíváte si úspěšné dny a je docela možné, že jste nedávno slušně povýšili anebo se dočkali zvýšení platu. Neusínejte však na vavřínech, protože se omezí příliv energie. A to již brzy!…

Nejčtenější články

Doporučujeme