Bridget Jonesová: S rozumem v koncích

13. 4. 2005
Bridget Jonesová: S rozumem v koncích
Stejná Bridget. Zbrusu nový deník. Po tom, co konečně našla toho pravého v okouzlujícím právníkovi Marku Darcym (Colin Firth), stojí teď už zadaná třicátnice Bridget Jones (Renée Zellweger) před ještě náročnějším úkolem... udržet si ho!

Když o sobě začne opět pochybovat a když se nepozván vrátí její záletný ex-přítel Daniel Cleaver (Hugh Grant), zaplete se Bridget do komického koktejlu špatných rad, komunikačních nedorozumění a průšvihů, které se mohou stát jenom jí.

Bridget Jonesová: S rozumem v koncích vás rozesměje k pláči originálními trapasy i problémy (těch opravdu hodně) zamilovaných. Je to film, kterým si můžete zlepšovat náladu zas a znova.

JAK VZNIKÁ BRIDGET JONES Když novinářka Helen Fieldingová vytvořila postavu Bridget Jonesové a odhalila světu tajný deník současné svobodné ženy, vyvolala okamžitou senzaci! Přes veškerý úspěch, kterého se jí dostalo, cítila Fieldingová, že Bridget ještě neřekla své poslední slovo. Rozhodla se poslat ji na cestu z rozverné romantické fantazie do reality milostných vztahů. "S rozumem v koncích nám dává možnost podívat se na oblíbenou postavu novýma očima," poznamenává producent Eric Fellner. Bridget se vrhá do nového vztahu, na nové výzvy své zpravodajské kariéry (vrhá se dokonce i z letadla!).

Renée Zellweger (Bridget) se nenechala zastupovat kaskadérkou, přestože její filmové reportáže jsou čím dál odvážnější. Mezi nebezpečné scény patřil seskok padákem do prasečí ohrady. "Ten den jsme si užili spoustu legrace," vzpomíná Renée. "Dozvěděla jsem se o prasatech víc, než jsem kdy chtěla vědět!" V dalších scénách se musela naše hrdinka zřítit z Rakouské sjezdovky, zahrát imitaci Madonny v Bangkokském vězení a překolébat se pokojem ve zlatých šatech upjatých tak, že bránily i sebemenšímu pohybu v bocích. "Tato role mi dala šanci užít si pohybovou komiku," říká Renée. "Pro postavu Bridget je velmi důležité, aby se hodně vyjadřovala pohyby."

Scéna s padákem se natáčela v jihovýchodní Anglii a vyžadovala, aby byla Renée zavěšena na 600 metrů vysokém jeřábu a potom strávila hodiny v zablácené prasečí ohradě. To všechno natáčela Renée osobně. "Od začátku mne zaujala svou ochotou nenechat se zastupovat kaskadérkou, zabořit obličej do bláta a hrát se zvířaty," směje se režisérka Beeban Kidron. Přesná kopie bytu, ve kterém Bridget bydlela v předchozím filmu, Deník Bridget Jonesové, byla postavena ve studiu v Ealingu. Architekta Gemma Jackson vylepšila jen několik detailů. Jmenovitě zvětšila kolekci knížek pro sebezdokonalování! "Chtěli jsme udržet vzhled Bridgetina bytu, protože tolik odrážel její charakter," vysvětluje Gemma. "Vypadá přesně jako byt někoho, kdo se ještě hledá!"

Nedílnou součástí romantické části filmu je Mark Darcy (Colin Firth), který pozve Bridget na její první lyžování a hned všechno zkazí, když pozve také její Nemesis, Rebeccu, která pochopitelně sjíždí příkré svahy jako větrem ošlehaný profesionál. Tato část filmu se natáčela na známém lyžařském středisku Lech v Tyrolských Alpách. Aby se mohlo natáčet, musely být kamery vytaženy rolbami až vysoko na sjezdovku! Renée ji pak musela sjet v katastrofálním stylu typickém pro Bridget Jones. "Najali jsme velmi zkušenou kaskadérku a lyžařku, ale nebylo to ono," vzpomíná Kidron. "Renée má specifické pohyby těla, které tvoří nedílnou součást komické Bridget. Museli jsme ji nechat, aby si tuto nebezpečnou scénu zahrála sama!"

Speciální bonusy na DVD: Komentář režiséra Beebana Kidrona Malý výlet do Rakouska (3.49) Vymazané scény (13.05) Průvodce exotickým Thajskem (4.25) Velká rvačka (4.46) Mark a Bridget: Navždy? (4.54) Osamělý Londýn „Kdo je tvůj muž?“ Interaktivní kviz s 20 otázkami Trailery (Wimbledon, Jeho fotr, to je lotr)

Informace o filmu: Režie: Beeban Kidron Hrají: Renée Zellweger, Hugh Grant, Colin Firth, Kamera: Adrian Biddle Hudba: Harry Gregson-Williams Námět: novela Helen Fieldingové

V prodeji na VHS a DVD od 7. 3., v půjčovnách od 28. 2. 2005

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Konečně jste se dostali z područí nudných a nepříjemných povinností a objevily se před vámi nové možnosti rozvoje osobnosti. Pokud chcete usilovat o novu práci, máte skvělou šanci uspět.…

Nejčtenější články

Doporučujeme