Britské ženy chtějí být v Evropě nejupravenější

26. 10. 2001
Britské ženy chtějí být v Evropě nejupravenější
Podle nedávno zveřejněného zjištění Taylor Nelson Sofres si více než osm z deseti Britských žen (87 %) holí podpaží. V Německu totéž činí pouze jedna ze tří žen (37 %).

Britské ženy chtějí být v Evropě nejupravenější

Podle nedávno zveřejněného zjištění Taylor Nelson Sofres "European Toiletries and Cosmetics Database" (ETCD) si více než osm z deseti Britských žen (87 %) holí podpaží. V Německu totéž činí pouze jedna ze tří žen (37 %).

Výzkum, který probíhal během 12 měsíců od července 2000 do června 2001 ve Francii, Itálii, Španělsku a Británii a porovnával odstraňování ochlupení, také zjistil, že dvakrát více žen francouzských, britských a španělských než žen německých si odstraňuje chloupky z nohou.

Není překvapením, že odstraňování nechtěných chloupků je nejvyšší mezi ženami ve věku 17-24 let. Avšak v Británii si odstraňuje chloupky více než osm z deseti žen ve věku mezi 65 a 74 lety. Britské ženy si obecně odstraňují nežádoucí ochlupení častěji než ženy z ostatních sledovaných zemí. Nicméně zjištění také odhalila, že vysoké procento žen z oblasti Středozemního moře si odstraňuje chloupky z oblasti třísel kolem bikin - ve Francii dokonce 53 % - naopak v Británií pouze 38 % a v Německu 32 %. Asi 45 % španělských žen si odstraňuje chloupky z horního rtu nebo brady, naopak v Británii tak činí méně než čtvrtina žen (23 %) a v Německu pouze 12 %.

Amelie Gouws, Account Manager z Taylor Nelson Sofres, řekla: "Zcela jistě kulturní a klimatické podmínky pomáhají vysvětlit některé rozdíly v odstraňování chloupků u žen na těchto klíčových Evropských trzích. Nicméně se zdá, že britské ženy jsou v odstraňování chloupků nejzodpovědnější, a to i přesto, že tamní klima není příliš teplé ve srovnání s ostatními zeměmi, kde výzkum proběhl. Částečně to může být vysvětleno dlouhodobými trendy v ženské módě a také tím, že stále více zejména mladých žen tráví dovolenou na plážích a v klubech v teplých oblastech. Může to být též spojeno s nárůstem produktů, které dovolují snazší a méně bolestné odstraňování chloupků než v minulosti, a které propagují hladší kůži jako velmi sexy ideál. Naopak v německé kultuře se zdá přijatelnější, aby ženské tělo mělo přirozený vzhled".

Výzkum byl realizován Taylor Nelson Sofres ETCD (European Toiletries and Cosmetics Database), v období mezi červnem 2000 a červnem 2001, na vzorku přibližně 10 000 žen ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Velké Británii.

zdroj: Taylor Nelson Sofres

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nastoupili jste do rozjetého vlaku úspěchu, což je pro vás velká výzva. Zatím se k ničemu příliš neunáhlujte, váš čas teprve přijde. Pokud budete trpěliví, dočkáte se neskutečné…

Nejčtenější články

Doporučujeme